Vardas: Slaptazodis:  Registracija  |  Pamirsai Slaptazodi?
Goteno galva - Dragon Ball fanų puslapis - dragonball7.lt
Navigacija

Video
Straipsniai


Facebook
Naujausi video
video

video

video

video

video

Skaitliukas
Hey.lt - Nemokamas lankytoj? skaitliukas
Paskutiniai komentarai

Han · 2020-09-12 15:14:25
Woah! Niekad nesitikėjau iš tavęs kažką dar išgirst.... >>Toliau...
Inga · 2020-08-23 13:26:58
praradai savo pėnio privilegijas :D >>Toliau...
ghetsis · 2020-08-16 13:01:16
Laimingo kelio, išminties kaubojau :/ >>Toliau...
- Kaska · 2020-08-14 20:33:03
(hug) >>Toliau...
- Kaska · 2020-08-14 20:32:23
(hug) >>Toliau...
Daugiau komentarų

Atidaryti/Uždaryti

Naujausi straipsniai

Discord chatas
Naikinimo dievai
Dragon Ball Z: Budok...
Interviu su A. Toriy...
Dragon ball filmai

Goteno galva

piesti_gotenas_galva Norėdami nupiešti gerą piešinį, visada pirmiausia turime pradėti nuo pagalbinių linijų. Įsitikinkite, kad pieštukas, kuriuo jūs planuojate piešti eskizą, nėra nei per daug aštrus, nei per daug minkštas ir, kas svarbiausia, gali lengvai būti ištrintas. Piešdami eskizą stenkitės pieštuką spausti nestipriai, turėkite omeny, kad visas pagalbines linijas vėliau reikės pašalinti.

Esminės veido ir plaukų formos


Piešiame Goteno veidą iš priekio. Pirmoji figūra - apskritimas (galima pasinaudoti ir skriestuvu, puoduku, kamšteliu ar panašiai, tačiau tikrai nebūtina). Vertikali linija, einanti per apskritimo vidurį, nurodo veido centrą (todėl piešdami veikėją iš kito rakurso jūs šią liniją turėsite perkelti, bet apie tai pakalbėsime vėliau). Šiame etape svarbu padaryti taip, kad jūsų piešinys būtų visiškai simetriškas. Toliau piešiame akių liniją. Šia horizontalia linija apačioje pažymime šeštadalį viso apskritimo. Įsitikinkite, kad linija tikrai yra visiškai horizontali, kitu atveju akys išeis kreivos-šleivos. Paskui nesakykite, kad nebuvote perspėti. Toliau - smakras ir nuo jo einančios linijos. Gotenas Buu sagoje vis dar yra vaikas, todėl jo veidas yra labiau apskritas, negu suaugusiojo žmogaus.

Pradedame piešti akių vyzdžius. Naudokitės vertikalia linija - ji jums padės nupiešti juos vienodu atstumu nuo veido centro. Toliau pripiešiame ir likusią akių dalį - jeigu šis etapas jums duodasi sunkiai, galite nupiešti dar vieną horizontalią liniją, kuri nurodys akių viršūnę. Nepamirškite pabrėžti ir vietos, kur akys pasibaigia apačioje.

Nosis. Goteno atveju galima per daug nesikankinti ir nupiešti nedidelį sušvelnintų formų trikampį truputį atokiau nuo centro. Goteno antakiai, kaip ir tėvo, yra stipriai išenkti ir primena dvi nedideles arkas - vienoje pusėje platesnes, kitoje susiaurėjusias. Jas nupiešti neturėtų būti labai sunku. Jeigu nupiešti atvirą burną jums yra sunku, galima tiesiog apsiriboti viena linija - Toriyama tai daro ganėtinai dažnai. Prie veido išraiškų pereisime vėliau. Nepamirškite nupiešti linijų po akimis, kurias turi kiekvienas Dragon Ball veikėjas.

Vėl sugrįžtame prie smakro ir įsitikiname, kad jis atrodo daugmaž natūraliai. Piešiame ausis (vienodo dydžio, kaip suprantate). Atminkite, kad ausys negali būti žemiau burnos ir aukščiau akių. Toliau - kirpčiukai. Paprastai Gotenas turi keturis arba penkis ant kaktos krentančius kirpčiukus, ir vienas jų dažniausiai būna didesnis už kitus.

Detaliai piešiame ausis (nors to daryti ir nebūtina - skitumas nedidelis). Pereiname prie plaukų. Galima sakyti, kad tai pakankamai sunkus etapas, nes viena neatsargia linija mes rizikuojame sugadinti visą piešinį. Pradedame vos ne nuo kaklo ir spygliais papuošiame visą Goteno galvą. Palikite nedidelį atstumą tarp spyglių pradžios ir apskritimo - plaukai ne besvoriai, ir jie irgi prideda apimties. Gotenas turi tris spygliukus iš kairės ir keturis iš dešinės (turbūt nereikia aiškinti, kad jam apsisukus vaizdas pasikeičia). Paprasčiausias būdas taisyklingai nupiešti plaukus - pažiūrėti į kokį nors Goteno paveikslėlį, pieštą mangos autoriaus. Beje, greitai ir taisyklingai išmokti piešti sajanų plaukus yra pakankamai sunku.

Ištriname visas jau nebereikalingas pagalbines linijas. Jeigu bijote pakenkti pačiam piešiniui, yra ir kitas būdas - padėti pieštuką į vietą, pasiimti rašiklį, apvesti viską, išskyrus pagalbines linijas, o tada paimti trintuką ir ramiausiai vedžioti sau juo per visą eskizą, kol popieriaus lapas netaps švarus (ir vėlgi, nepamirškite, kad tušinukas gali ir susilieti, ir išteplioti piešinį, ir panašiai). Štai ir viskas - veido piešimas baigtas. Jeigu jums nepavyko veido padaryti simetriško, yra ir gera naujiena - vadinasi, piešti Goteną iš kito rakurso jums bus lengviau.


Rakursas "trys ketvirčiai"

Pradžia lieka tokia pati - piešiame apskritimą ir jame vertikalia linija pažymime centrą (nepamirštam perspektyvos taisyklių - viena veido pusė mums bus matoma daugiau, kita - mažiau). Toliau piešiame vis tą pačią akių liniją ties viena šeštąja apskritimo, tačiau atkreipkite dėmesį, kad ją piešiame ant apvalaus objekto, taigi ir mūsų tariamai horizontali linija bus išlenkta.

Toliau piešiame smakrą (abi linijos susieina ties viduriu, tad viena bus ilgesnė už kitą). Piešiame ausį - jos vidurys turi būti maždaug ties horizontalia pagalbine linija.

Veidą piešiame naudodamiesi tais pačiais principais, kaip ir pirmojoje pamokoje, tačiau šį kartą nepamirškite, kad dėl centro linijos paslinkimo (perspektyva), skirtingų dydžių bus ir akys, ir visa kita, ir kairė pusė atrodys didesnė. Pavyzdžiui, atkreipkite dėmesį į tai, kad Goteno dešinioji akis nuo centro nutolusi yra trigubai mažesniu atstumu, negu kairioji, o vertikali linija dalina veidą ne per pusę, o atskiria vieną trečdalį apskritimo. Nosis taip pat yra piešiama dešiniau (iš mūsų pusės).

Pereiname prie kirpčiukų, kurie yra matomi kiek kitaip, negu iš priekio. Didžiausias spyglys piešiamas pačiame centre, toliau nuo jo kirpčiukai yra mažesni ir matosi blogiau, tuo tarpu arčiausiai mūsų esantys kirpčiukai atrodo didesni, negu yra iš tiesų.

Ištriname visas pagalbines linijas. Viskas.


Profilis

Jeigu piešimai iš trijų ketvirčių ir žiūrint tiesiai buvo ganėtinai panašūs, piešiant Goteno profilį metodai aiškiai skirsis. Aišku, galite pabandyti piešti ir tuo pačiu būdu, tačiau bent jau pamokos autoriui toks būdas atrodo neveiksmingas. Taigi, piešiame apsritimą ir nuolatines dvi pagalbines linijas. Vertikalios linijos pabaiga apačioje žymi vietą, kur baigiasi smakras.

Naudodamiesi vis tuo pačiu apskritimu pradedame piešti veidą. Nosis turi atsirasti toje vietoje, kur buvo horizontali linija (Goteno nosies galiukas yra apvalus). Viršutinė Goteno lūpa yra šiek tiek toliau, nei nosis. Ausį piešiame ties akių linija, tačiau turėkite omeny, kad ji negali išsikišti iš už apskritimo. Šiaip jau jokių ypatingų paslapčių šiame etape nėra, tereikia daug praktikuotis ir viskas.

Iki galo išryškiname smakrą. Atminkite, kad jis turi būti apvalus, tačiau nelabai gilus, kitaip Gotenas atrodys vyresnis, negu yra iš tiesų. Piešiame akį, kuri, beje, atrodys visai kaip piešiant veidą tiesiai nežirint į tai, kad šį kartą Gotenas piešiamas iš šono. Kirpčiukai. Goteno kirpčiukai iš priekio matosi žymiai geriau, negu iš šono, todėl nereikia jų pripiešti per daug - vieną kirpčiuką piešiame veido centre ir daugiausiai du - šone.

Goteno plaukai atrodys išsitaršę į visas puses netgi žiūrint iš šono (kas, beje, prieštarauja fizikos dėsniams, bet Toriyamai galima). Pripiešiam spyglių ir nepamirštam, kad vieta, kur styrančių plaukų nėra, vis tiek bus šiek tiek iškilesnė, negu būtų nuoga kaukolė (t.y. apskritimas). Užbaigtą piešinį matote apačioje. Beje, piešti profilį yra sunkiau, todėl ne ypatingai nusiminkite, jeigu iš pirmo karto jums nepavyks.


Veido išraiškos


Norint, kad piešinys atrodytų kuo natūralesnis, būtina yra išmokti taisyklingai piešti įvairiausias veido išraiškas. Goteno atveju svarbiausia išmokti padaryti jo veidą laimingą ir nekaltą - tik tuo atveju galima bus tvirtai pareikšti, kad piešinys atitinka ne tik veikėjo išorę, bet ir dvasinę būseną. Viršuje pirmajame paveikslėlyje Gotenas atrodo ramus, ir tai yra dažniausia jo veido išraiška. Antras paveiksliukas - laimingas, maloniai nustebintas. Trečiasis - patenkintas savimi. Beje, įmanoma ir kombinuoti veido išraiškas, viename paveiksle įtalpinti keletą emocijų iš karto, tačiau tam reikia daug praktikos.
 
Pirmajame paveiksliuke iš viršaus Gotenas yra nustebęs ir įsižeidęs. Kiti du atvaizduoja dvi skirtingas pykčio stadijas. Piešdami piktą Goteną nepamirškite pakeisti akių formą ir antakius aka Vedžitas [vert. past. - autorius ilgai ir nuobodžiai aiškina kažką apie "į dėžutę sukištas" akis, bet kitais žodžiais tariant - įsivaizduokite, kad piešiate jauną Vedžitą]. Sunkiausia šiuo atveju yra nupiešti sukąstus dantis - galima šiek tiek prašauti pro šalį, ir Gotenas atrodys ne piktas, o išsišiepęs. Todėl pabandykite viršutinę lūpą pakelti kiek aukščiau, o burnos galiukus nuleisti į apačią.

Suglumusį Goteną nupiešti nėra labai sunku - šiek tiek pakeičiame antakių formą, kiek padidinam akis ir arba iškreipiame, arba praveriame burną. Beje, tokia Goteno veido išraiška, ko gero, yra antra pagal dažnumą. Jeigu abiejų antakių galus pakreipsite į viršų, Gotenas atrodys nuliūdęs ir prasikaltęs. Be to, turbūt pastebėjote, kad vien tik burna gali vos ne radikaliai pakeisti norimą perteikti emociją.

Du viršutiniai pavyzdžiai jums parodo, kaip smarkiai nežymios detalės gali pakeisti visą peišinuko nuotaiką. Nežiūrint į tai, kad pakeistas yra tik burnos plotis, pirmajame paveiksle Gotenas aiškiai verkia, o antrajame - tik žiovauja arba šiaip atrodo apsnūdęs. Tokių niuansų yra pakankamai daug, ir paprasčiausias būdas išmokti juos teisingai panaudoti - praktikuotis.

Vertimas į lietuvių kalbą: D_B
Šaltinis: http://www.angelfire.com/pa5/blackstargoten3/

Komentarai

#1
avataras
DBZ Maniaks
Pradedantysis
· 2011-07-20 16:00:42
kur visos nuotraukos?

#2
avataras
justiasss
DBZ fanas
· 2011-07-20 18:55:59
http://www.dragoart.com/dragon-ball-z-characters-c394-1.htm

daug geru patarimu piesiant dbz veikejus

#3
avataras
DBZ Maniaks
Pradedantysis
· 2011-07-20 23:35:06
justiasss aciu labai :)

#4
avataras
Pasha
Žemietis
· 2011-07-21 00:04:44
cia gotenas !!? panasus i goka !

#5
avataras
LNX
Sajanas
· 2011-07-21 15:47:42
seip toryama gerai piese plaukus tie plaukai kur ilgesni jie yra is priekio o tie mazesni is galo....

#6
avataras
DBZ Maniaks
Pradedantysis
· 2011-07-21 22:31:47
zinoma atrodo kaip gokas juk gokas ir gotenas vaikysteje yra beveik vienodi

#7
avataras
modestas1
Žemietis
· 2011-07-23 09:49:35
za1ka gotenas vaikystėje buvo panašus į goką ar tu nežiūrėjai dbz serijų :bbd:

#8
avataras
playmax888
DBZ fanas
· 2011-07-23 22:05:59
:O Matyt nežiurejo +5

#9
avataras
gamebox
DBZ fanas
· 2011-07-26 11:49:47
daugiau tokiu :)

#10
avataras
esf
Žemietis
· 2011-07-26 16:03:43
Einu dabar šito piešt pagal linijas

Rašyti komentarą

Turite prisijungti, norėdami parašyti komentarą.

Ivertinimas

Dabartinis: 4.76/5 (95.29%) (17 balsu)
Forumo temų debesis
Iš kur gauti drakono rutulių modaą?, kakarotossj prisistymas :), Nexo., del rutuliu?, my new amv beta pack, Gerosios/blogosios savybės, Ar galime Goką laikyti tikru sajanu?, Dragon Ball Super Selo Sugrįžimas, Kodėl Gokas susirgo širdies virusu?, Dragonball Super įspūdžiai, „DRAGON BALL Z DOKKAN BATTLE“ Android/iOS, Gta San andreas Multiplayer (SA-MP) Servas, Problema su Drakono rutuliais, Mažas Gokas, Kažkas apie Kurayami
Rekomenduok mus google'i
Paieška

 
Puslapio šaukykloje prašome neviešinti informacijos apie pastarojo mėnesio serijas.
Šaukykla
Kad rašytum, turi prisijungti..

Last  
22.09.20 01:31
:vssj:

Last  
22.09.20 01:02
Nieks nežudo

Last  
22.09.20 01:02
Mama drąsių

Last  
22.09.20 01:02
Mama stiprių

ghetsis  
16.09.20 23:01
Zymalt, prisimenu tave... Galvojau, kad žuvai Name. Buvau neteisus. Žliumbiau it vaikas, kai tavo laidotuvėse buvo įteiktas pomirtinis violetinės širdies apdovanojimas.

Narių Apklausa
Ar stebite mūsų veiklą Facebooke?

Taip

Ne

Kad galėtum balsuoti, turi prisijungti.

Rezultatas
Komentarai : 7
Archyvas