Vardas: Slaptazodis:  Registracija  |  Pamirsai Slaptazodi?
Dragonball rasės - Dragon Ball fanų puslapis - dragonball7.lt
Navigacija

Video
Straipsniai


Facebook
Naujausi video
video

video

video

video

video

Skaitliukas
Hey.lt - Nemokamas lankytoj? skaitliukas
Paskutiniai komentarai

Han · 2020-09-12 15:14:25
Woah! Niekad nesitikėjau iš tavęs kažką dar išgirst.... >>Toliau...
Inga · 2020-08-23 13:26:58
praradai savo pėnio privilegijas :D >>Toliau...
ghetsis · 2020-08-16 13:01:16
Laimingo kelio, išminties kaubojau :/ >>Toliau...
- Kaska · 2020-08-14 20:33:03
(hug) >>Toliau...
- Kaska · 2020-08-14 20:32:23
(hug) >>Toliau...
Daugiau komentarų

Atidaryti/Uždaryti

Naujausi straipsniai

Discord chatas
Naikinimo dievai
Dragon Ball Z: Budok...
Interviu su A. Toriy...
Dragon ball filmai

Dragonball rasės


Rasės, Rūšys, Porūšiai:


Žemiečiai (žmonės; Humans, Earthlings angl.); Iš prigimties nėra labai stiprūs, tačiau treniruojami nuo mažens gali tapti galingais kovotojais, kaip Džinas Vėžlys, Krillinas, Tienshinhanas, Jamčis. Tiesa kai kurie jų šiek tiek įsigimę: Krillinas be nosies, Tienas su trim akim ir pns.

Susimaišiusanui su žemietei, gimsta vaikas kiek galingesnis už paprastą sajaną. Beje, žemiečiai, kitaip nei per DB (kur beveik viskas rutuliuojasi apie žmones), nedaug ką nulemia per DBZ ir DBGT, kur pagrinde viskas sukasi aplink kitas rases: sajanus, androidus ir t.t.


Sajanai (Sajadžinai);
Iš originalaus pavadinimo sajadžinai pervadinti į "sajanai". Šios rasės pavadinimas yra žodžio yasai anagrama*.

Apie sajanus pirmą kartą užsimenama DBZ pradžioje, kai į žemę atvykęs Raditz (Goko brolis) šiek tiek papasakoja apie šią rasę savo jaunesniam broliukui (Gokui). Taipogi specialiai tiems, kuriems sajanai sužadino smalsumą yra sukurtas specialas "Plan to Destroy All Saiya-jins" , ir keli animaciniai filmai apie pavienius sajanus. Tačiau tai dar ne viskas. Kadangi sumanymas apie sajanus buvo populiarus, tai ir pirmosiuose DBZ sagose kaip tik nagrinėjama ši rasė ir jos praeitis.

Patys sajanai nėra labai draugiška rasė. Pradžioje gimtojoje planetoje Vedžitoje gyveno dvi rasės: technologijomis pažengę Taflai (Cufurai) ir urviniai sajanai. Urviniai sajanai neapkentė anųjų ir šiaip mėgo kariauti, taigi pasinaudoję savo jėga ir prigimtimi kaip privilegija nukariavo juos ir pasiėmė visą planetą sau. Kiek vėliau, pastebėję technologijų stoką, jie sudarė sutartį su arcosianais, jiems suradę kitą, geresnę planetą gyventi. Laikui bėgant sajanai išmoko naudotis technologijomis.

*Daugiau informacijos apie tai skyrelyje "Sajanai".

Namekai(Namekians angl.);
Nameko planetos gyventojai, stebinantys telepatinėmis galiomis, daug ką nulemiantys DBZ serijose. Būdinga žalia odos spalva, ryškiausia charakterio savybė taikingumas. Iš prigimties nėra karingi nors ir turi šiek tiek karinių pajėgų. Pasiskirstė į karius ir gydytojus. Visą jų tėvas Senolis, sukūręs Nameko planetos rutulius. Dauginasi spjaudydami kiaušinius. Beje, ne paslaptis jog Dievas Kami, o tuo tarpu ir Pikolas yra namekai. Namekų planetos populiacija beveik išnyko dėl planetos katastrofos, išgyveno tik Vyriausiasis senolis ir jis atkūrė namekų populiaciją. Pavadinimas kilo iš japoniško žodžio namekuji,reiškiančio šliužas.

 

 

 
Androidai; Tai tarsi robotai-kyborgai žmonės, dauguma jų sukurti blogojo mokslininko Dr. Gero. Manoma, jog didžioji dalis jų dalis turi neišsenkančią energiją, amžiną gyvenimą ir skirtingai nuo sajanų ir žmonių, neturi auros. Per serijas parodyti mažiausiai 8 androidai (įskaitant Cell kaip 11, Dr. Gero kaip 20 ir Super 17, kuris buvo pusiau androidas, pusiau mutantas.

 

Majin; DBZ eigoje rasės atstovas buvo Majin Buu, pirmą kartą pasirodęs per "Buu Is Hatched", 232 epizode. Ši rasė mangoje tai pat debiutavo su Buu per mangą pavadinimu "The Djinn Awakens!??" . Majin Buu buvo vientinelis šios rasės atstovas filmuke, nors kita vertus, kitokių Majin galima išvysti ir žaidžiant žaidimą DragonBall online (nors tai yra "non canon"). Beje, buvo atskleista, kad Buu susikūrė sau moteriškos lyties draugę ir pavadino ją Booby 790 metais. Pats Majin Buu buvo sukurtas Babidžio, o ir pati manga nedaug te ką atskleidžia apie šią rasę.

 

Keli žinomi Majin:

 

  • Majin Buu
  • Booby
  • Baby Buu (Kid Buu)
  • Neko Majin

 

Ir dar keli iš Dragonball Online.


Tsufurai (Tuffle angl.); ši rasė buvo smarkiai pažengusi savo technologijomis, gyveno planetoje Plant (augalas), iki kol jos neužgrobė sajanai;

Japoniškai vadinami Tsufur-jinžai tarsi priešingybė sajanams, kurių visi vardai susieti su daržovėmis, kadangi Tsufur reiškia vaisius. Angliškas pavadinimas Tuffles, tikriausiasi reiškia Truffles(išvertus triufelis), kuris taip pat reiškė ką nors susieta su maistu.
Demonai (Ogre angl.) Rasė atsakinga už pomirtinį pasaulį DBZ dalyje. Pagrindinis demonas yra King Yemma, kuris sprendžia sielų kelią į dangų ar pragarą.

Demonai niekada nemeluoja, nes tada jiems tektų už tai atsakyti prieš karalių King Yemma.

Japoniškoje versijoje demonai neretai kalba sakinio kalboje pridėdami neaiškų ir visiškai nereikalingą žodį.

 

 


Kai (Kajai, King of the Worlds angl.); Tai aukštesnieji Dragon Ball visatos dievai.

Taigi, Dragon Ball visatoje yra penki aukštesnieji dievai kiekvienai galaktikai. Keturi iš jų prižiūri paskirtą galaktiką ir jos planetos sargus (Guardians). Jie vadinami: Šiaurės Kajus, Pietų Kajus, Rytų Kajus ir Vakarų Kajus. Penktasis angliškai vadinamas Grand Kajus tarsi atsakingas už žemesniųjų Kajų veiklą ir valdo visą visatą. O aukštesnis, net už patį Grand Kai yra Supreme Kai, kitaip sakant Shinzu. Tiesa, anksčiau buvo ir daugiau Supreme Kajų (tada buvo net ir Grand Supreme Kajus), tačiau Buu, palikęs tik Shinzu, visus išnaikino.Gyvūnai; Filmuke plačiai vaizduojami įvairūs gyvūnai : nuo smulkiausios pelytės, iki milžiniškos gigantės žuvies. Dažniausiai jie atlieka nesvarbu vaidmenį, tačiau kadangi DB eigoje viskas vyko žemeję, tai ir viskas buvo sukoncentruota į jos gyventojus. Neretai jie būdavo maisto šaltinis (ypač Goko), tačiau kartais net pasduodavo (irgi Gokui)*. Apibendrinant jie nebuvo itin svarbus, tik dar viena detalė, bandant  animacinį serialą sukurti kuo tikroviškiau ir įdomiau.

Arlianai; Gimtoji planeta Arlia. Vidutinis jų ilgis aukštesnis už sajanų,nors jų negailestingo valdovo tirono Yetti gis leidžia manyti, jog arlianai gali būti labai aukšti. Vegetas ir Nappa užsuko pas juos pasimankštinti pakeliui į žemę sajanų sagoje. Jie be vargo nugalėjo šiaurės valdovą ir pasitraukė iš planetos palikusi apstulbusius jos gyventojus vienus. Vos jiems pradėjūs džiūgauti, jų planeta Vedžitas sunaikino.

 

 

 Arciosiančai (Arcosians angl.); Tai rasė, priklausanti Planetų Keitimosi Organizacijai (World Trade Organization angl.). Labiausiai atsakinga už sajanų aprūpinimą karinėmis atsargomis, tokiomis kaip Puolimo Kamuoliais (Attack Balls angl.) . Vardan to, sajanai privalo aprūpinti juos nauja planeta. Nėra tiksliai žinoma, kas jiems nutiko, tačiau manoma, jog juos sunaikino Fryzas, nes poto prisiminuose Arcosianai nebėra minimi. Tiesą sakant, manoma, kad jie gali būti tos pačios rasės kaip ir pats Fryzas, nes būtent tai ir įrodo jų santykiai su ankstesniaisiais sajanais, taipogi tai patvirtina ir jų nedeli humanoidiniai kūnai, paslėpti po apsiaustais.


Neįvardintoji Fryzo Rasė (Unnamed Friezas Race angl.) - Neoficialus pavadinimas rasės, kuriai yra priskiriamas Chillas Fryzas, jo tėvas Karalius Coldas ir vyresnysis brolis Cooleris. Nedaug yra žinoma apie šios rasės kilmę, taip pat jų gimtoji planeta nėra paminėta nei mangoje, nei filmuke. Visi matyti šios rasės atstovai buvo iš elitinės karališkosios šeimos, žinomos kaip "Royal Family" (Royal  karališkas angl.),su numanoma išimtimi Kurizui (Fryzo sūnus parodijoje Neko Majin). Taigi ši šeima yra Planet Keitimosi Organizacijos galva, atsakingi už jos veiklą. Įgavę galios, jie paslėpė savo tikrąją jėgą po silpnosiomis formomis.Kalbant apie rasę, galima sakyti kad tik Cooleris buvo vienintelis šios rasės atstovas, parodęs daugiau nei penkias savo formas. T.y. Fryzas turėjo keturias formas, karalius Coldas mėgęs antrąją savo rasės formą, joje ir mirė neparodęs savo tikros galios ir kitų formų. Taigi, kaip suprantama, keisdami savo formas, Fryzo Rasės atstovai didina savo kovinę galią.

 Yardratai (Yardrats angl.); Rasė ateivių, kuriuos pirmasis sutiko Gokas besprukdamas ir sprogstančios Nameko planetos po kovos su Fryzu. Po kovos Gokas buvo nusilpęs, o ir Ginyu pajėgų mini-kosminis laivas su kuriuo jis atskrido buvo sugedęs. Tačiau kadangi Yardratai buvo draugiški ir geri, Jie ne tik padėjo Gokui pasveikti, sutaisė erdvėlaivį ir davė naujų drabužių (žinoma, jog po kovos iš jų buvo like tik skuteliai), bet dar ir išmokė naujos kovos technikos.

 

 Vampyrai (Vampires angl.); Kraują siurbiančios pabaisos, labai artimos įsivaizduojamosioms tikrovėje gebėjimais ir silpnybėmis. Moka pasiversti šikšnosparniais, minta tik krauju, bijo česnako ir visko kas religinga (kryžiai ir t.t.) Skirtingai nei nuo įsvaizduojamo tikrovėje, jie nebijo saulės šviesos. Visame filmuke tebuvo du žinomi vampyrai: pirmasis, Fangas, neblogai išmanantis kickboxą ir matytas per DB, Gokui ir jo draugams besikauntant pas pranašę Babą (Fortuneteller Baba angl.) ir antrasis, Count Drakas, pasirodęs per Fusion Reborn. Manoma, kad tai buvo animacinė anime Drakulos versija.

 

Taip pat dar buvo keletas neįvardintų vampyrų: Toad WarriorsBattle Ball Team grupuočių nariai ir dar keli.

Taip pat manoma, jog Liuciferis (žinoma, jog iš filmuko) yra taip pat šios rasės atstovas, tačiau verčia abejoti jo baimę dienos šviesai (kuri jį naikina), kai kitą minutę vampyro tai neveikia.

 

 

Kanasai(Kannasan; Kanassajin) yra ateiviai panašūs į žmones. Šiuos padarus pirmąkart pamatom per specialą "Bardock:The Father Of Goku". Kanasso planetos gyventojai turi išskirtinius sugebėjimus, kaip : minčių skaitymas, aiškiaregystė. Jie buvo sunaikinti Fryzo (nors jam būtų pravertęs jų psichologijos išmanymas) Šiam užsiundžius ant jo Bardoko komandą, jiems puolant per pilnatį. Tačiau vienas kanasas išgyvenęs puolimą, susiranda Bardoką nepasiruošusį ir jam nesuspėjus susivokt parodo jam ateitį, Vegetos planetos susprogdinimą, kartu ir su visa rase bei kitas tirono Fryzo "išdaigas". Tuo metu Tool'ą užpuola Bardoko bendražygis Tora ir nužudo. Taip pat mes dar galime išvysti Kanasso planetos gyventoją 195 DBZ epizode besitreniruojantį Grand Kajaus planetoje. Na kalbant apie jų būdą, galima pasakyti, jog kanasai yra labai drąsūs (nors jie ir numatė savo mirtį ir pralaimėjimą prieš sajanus vis dėlto narsiai kovėsi su Bardoko komanda) bei pakankamai garbingi ir draugiški vienas kitam (kaip pavyzdį galime paimti Demitrijaus žodžius neįvardintam generolui, šiam priėjus prie mirties slenksčio). Prie kasanų gebėjimų manau tikrai galime pridėti susikalbėjimą telepatiškai (Demetrijui kalbant su komandoru lūpos nejudėjo) ar gebėjimą pasitelkti Ki energiją savo naudai (manoma, jog tai ir buvo priežasti paskatinusi juos kovoti su Planet Main Organizaija).
Atnaujino paveikslėlius: Awiiko
Redagavo: Mldc
Šaltinis: dragonball.wikia.com

 

Komentarai

#1
avataras
SanGokas
Žemietis
· 2010-11-24 19:50:47
man atrodo kad ne Tsufurai o taflai nes juos taip dbz pradzioj wadino ir frizo rase: kosminiai padarai nju bent jau taip per dbz anime sake ;D

#2
avataras
Luxe
Namekas
· 2010-11-25 16:43:41
Japoni?kai Tsufur-jin, nuo to ir kilo. Bet ?iaip ir tafflais galima vadint.

#3
avataras
Pan
Žemietis
· 2010-12-03 19:59:10
aga tikrai geras aprasymas man patiko ^^

#4
avataras
Vytas2010
DBZ fanas
· 2010-12-06 20:04:11
neblogai :)

#5
avataras
gohanas12111
DBZ fanas
· 2010-12-13 15:14:56
gerai aprasyta :nice:

#6
avataras
Carl
Namekas
· 2010-12-17 22:29:59
Dar galetumet ideti planeta Kanasa is filmo "Bardock,the father of Goku"

#7
avataras
Luxe
Namekas
· 2010-12-20 17:50:58
Done ;P

#8
avataras
dainius7733
DBZ fanas
· 2011-01-05 20:58:56
man patiko:D

#9
avataras
smindis
DBZ fanas
· 2011-01-17 17:59:23
Dar apie namekus galima pasakyti kad jie yra tik vienos lyties. :) Taip taip viskas patiko. ir dar viena klaida. Kur ra?o apie ?emie?ius antra pastraipa pirmas ?odis ;)

#10
avataras
Clarion
Pradedantysis
· 2011-01-27 22:42:02
Gerai aprasyta buvo ?domu skaityti:) +5

Rašyti komentarą

Turite prisijungti, norėdami parašyti komentarą.

Ivertinimas

Dabartinis: 4.66/5 (93.14%) (35 balsu)
Forumo temų debesis
Velykinis konkursas, Mazo IQ niberiai, Kuriu Svetaines su php fusion, Spore, pagalba., Ka Manote apie super k 17 kiborga, Mėgstamiausia pora, ESForces.lt anketa į pareigas, ŽUVIS, Pie?imas :), ebay, Zarbon 222 avatarai, neina rinkt drakonu rutuliu, Star Vs. ____?, swsw(dwpaduokgara, Euro Truck Simulator 2
Rekomenduok mus google'i
Paieška

 
Puslapio šaukykloje prašome neviešinti informacijos apie pastarojo mėnesio serijas.
Šaukykla
Kad rašytum, turi prisijungti..

Last  
22.09.20 01:31
:vssj:

Last  
22.09.20 01:02
Nieks nežudo

Last  
22.09.20 01:02
Mama drąsių

Last  
22.09.20 01:02
Mama stiprių

ghetsis  
16.09.20 23:01
Zymalt, prisimenu tave... Galvojau, kad žuvai Name. Buvau neteisus. Žliumbiau it vaikas, kai tavo laidotuvėse buvo įteiktas pomirtinis violetinės širdies apdovanojimas.

Narių Apklausa
Ar stebite mūsų veiklą Facebooke?

Taip

Ne

Kad galėtum balsuoti, turi prisijungti.

Rezultatas
Komentarai : 7
Archyvas