Vardas: Slaptazodis:  Registracija  |  Pamirsai Slaptazodi?
Sajanai - Dragon Ball fanų puslapis - dragonball7.lt
Navigacija

Video
Straipsniai


Facebook
Naujausi video
video

video

video

video

video

Skaitliukas
Hey.lt - Nemokamas lankytoj? skaitliukas
Paskutiniai komentarai

Han · 2020-09-12 15:14:25
Woah! Niekad nesitikėjau iš tavęs kažką dar išgirst.... >>Toliau...
Inga · 2020-08-23 13:26:58
praradai savo pėnio privilegijas :D >>Toliau...
ghetsis · 2020-08-16 13:01:16
Laimingo kelio, išminties kaubojau :/ >>Toliau...
- Kaska · 2020-08-14 20:33:03
(hug) >>Toliau...
- Kaska · 2020-08-14 20:32:23
(hug) >>Toliau...
Daugiau komentarų

Atidaryti/Uždaryti

Naujausi straipsniai

Discord chatas
Naikinimo dievai
Dragon Ball Z: Budok...
Interviu su A. Toriy...
Dragon ball filmai

Sajanai

sajanai
Sajanai – tai nykstanti rasė, savo klestėjimo metais gyvavusi už žemės planetos ribų. Dragonball trilogijoje sajanai yra vaizduojami kaip žiaurūs, agresyvūs kariai, iš prigimties esantys labai galingi.Beveik visi sajanai buvo sunaikinti Fryzo kartu su Vedžitos planeta, kurią Fryzas susprogdino, išsigandęs sajanų galios.
Daugelis pagrindinių DB/Z/GT veikėjų – sajanai (Gokas, Vedžitas, Gohanas, Tranksas), tad ši turi pakankamai svarbų vaidmenį Dragonball trilogijoje – daugelis priešų puola tik todėl, kad nori atkeršyti sajanams. Taip pat yra žinoma, kad pagrindinis Dragonball veikėjas Gokas – tai sajanas, kuris vaikystėje kosminiu laivu buvo išsiųstas į žemę ir turėjęs ją sunaikinti.

ISTORIJA

Pavadinimas
Pavadinimas „sajanas“ – tai japoniško žodžio „yasai“ anagrama, kurį išvertus į lietuvių kalbą išeitų „daržovė“. Taigi išvertus „Saiyan“ ir „Saiya-jin“ reiškia „daržovinis žmogus“ ([-jin] – žodžio papildas, tautybė arba rasė, pavyzdžiui, amerikietis japoniškai būtų Amerika-jin, lietuvis – Lituania-jin ir panašiai). T.y. žodis sajanas – amerikanizmas, tiesiai iš japonų kalbos verčiant sajanus būtų buvę taisyklingiau vadinti sajadžinais. Visi sajanų vardai yra nors kažkiek susiję su daržovėmis (Kakarott – morka (carrot), Brolly – brokolis, Vegeta – vegetable (daržovė) ir taip toliau). Beje, dėl jų uodegų ir galimybės transformuotis į Oozaru formą sajanai Fryzo ir jos šeimos bei tarnų paniekinamai vadinami beždionėmis arba beždžionžmogiais.
Originalioje jaoniškoje Dragonball versijoje sajanai vadinama Sajad?inais, o FUNimation dub‘e – sajanais.

Pati pradžia
Mangoje sajanų istorija nėra plačiai papasakota, tačiau anime atskleidžia pakankamai daug detalių.  DBGT serijose, Bebi sagoje, sajanų istorija yra viena pagrindinių temų. Taip pat daug informacijos yra žinoma iš specialo „Plan to Destroy All Saiya-jins“ bei iš DBZ Saiyan sagos.
Sajanai buvo be galo žiaurių ateivių grupuotė. Jie atvyko į tsufulų miestus norėdami užgrobti jų teritoriją bei perimti technologijas. Kai sajanai pirmą kartą atvyko į planetą Plant, planetos gyventojai sutiko juos draugiškai – tai buvo mokslininkų rasė, nežinojusi, jog sajanai drįs perimti planetos valdžią į savo rankas ir sunaikinti visus planetos gyventojus. Tačiau sajanai turėjo savo pažiūras ir teigė, kad tsufulai stengiasi paversti juos vergais.
Gimtoji sajanų planeta buvo sunaikinta paskutinio gyvojo Legendinio Super Sajano, buvusio prieš Brolly, kuris nesusivaldė būdamas LSSJ formoje. Likę sajanai persikėlė į tsufulų planetą Plant ir neužilgo pradėjo karą su planetos gyventojais.

Karas su tsufulais
Apie 720-tuosius metus tarp sajanų ir tsufulų kilo civilinis karas. Sajanų armija daug kartų bandė nugalėti tsufulus, bet nesėkmingai. Taip rasių kilo10 metų trukmęs konfliktas. Nors sajanai fiziškai buvo stipresni, jų buvo daug mažiau. Tsufulai galėjo matyti sajanų energijos lygmenų scouterių pagalba ir turėjo galingus ginklus, todėl jie atsilaikė. 730 metais pasirod? pilnas mėnulis, kuris pasirodydavo tik kas 100 metų, ir sajanai pasivertė į didžiules beždžiones (Oozaru). Šitaip jie sunaikino tsufulus, užėmė planetą Plant ir pervadino ją Vedžitos planeta.

Susitikimas su arcosianais
Po jų pergalės prieš tsufulų rasę sajanai pasistatė erdvėlaivį ir nukeliavo į kitą artimą planetą pavadinimu Arcose, kur jie su arcosianais sudarė sandėrį: arcosianai turėjo pinigų ir jų technologijos buvo gerai išsivysčiusios, bet jų planeta nebuvo tinkama, taigi sajanai jiems surado kitą planetą, o arcosianai sajanams atsidėkojo savo technologijomis. Metams bėgant sajanai išmoko naudotis tsufulų pažangiomis technologijomis, tapo protingesni ir ne tokie barbariški, bet jie vistiek troško kovoti ir naikinti.

Gimtoji planeta
Kaip jau buvo minėta, planeta Plant buvo užgrobta sajanų, kurioje jie ir įsikūrė. Tsufulai buvo pavergti ir sunaikinti, o planeta pervadinta Vedžitos planeta.
Po to, kai Karalius Vedžitas buvo karūnuotas, pasklido legendos, kad Legendinis Super Sajanas bus jo palikuonis. Vėliau, siužetui rituliojantis, ši legenda pasirodė buvusi neteisinga, ir Legendiniu Super Sajanu vis dėlto tapo Brolly. Tai buvo didelis smūgis Vedžitui, kuris pasijuto pažemintas žinodamas, kad legendinis sajanų karys nėra jis.
Planetos natūrali gravitacija yra dešimt kartų didesnė negu žemės, ir tai yra viena iš priežasčių, kodėl sajanai auga tokie stiprūs – nuo pat gimimo jie privalo būti ištvermingi ir atlaikyti didžiulę gravitaciją.

Susijungimas su Fryzo armija
Apie 735-uosius metus sajanai ir Fryzo imperija susijungė, ir sajanai buvo priversti tarnauti King Coldo "World Trade Organization" - jie buvo Fryzo armijos kariai. Dėl sajanų jėgos ir brutalumo, jie buvo siunčiami į kitas planetas naikinti jų gyventojus. į silpnesnias planetas, tokias kaip žemė, buvo siunčiami vaikai, jie užaugdavo toje planetoje ir ją užgrobdavo. Fryzas, matydamas, kaip sajanai kovodami darėsi vis galingesni, išsigando, jog po kurio laiko armija galės sukilti prieš jį patį, ir 737-siais metais sunaikino Vedžitos planetą. Tik 4 grynakraujai sajanai išgyveno: Kakarotas (Gokas), Vedžitas, Napas ir Raditas, nes tuo metu jų planetoje nebuvo. Kai tik Vedžitas, Napas ir Raditas sužinojo, kad jų planeta sunaikinta, Fryzas jiems pamelavo, kad planetą sunaikino asteroidas, ir pasiūlė jiems tęsti tarnybą mainais už pinigus.
Už sajanus buvo pagaliau atkeršyta, kai Gokas maždaug po 25 metų nugalėjo Fryzą Nameko planetoje. Po metų Tranksas galutinai sunaikino Fryzą. Filmuose katastrofą išgyveno dar keturi sajanai: Brolly, Turlas, Paragusas ir Tarblas.

PSICHOLOGIJA

Išvaizda
Išoriškai sajanai yra labai panašūs į žmones, neskaitant uodegos ir stambesnio raumeningo sudėjimo. Dažniausiai jie turi juodus plaukus bei rudas akis, tačiau pasitaiko ir išimčių – Karaliaus Vedžito bei Princo Vedžito plaukai esant stipriam apšvietimui rudi.
DBZ serijoje „Saiyans Emerge“ („Sajan? pasirodymas“) Vedžitas pareiškia, jog sajanų šukuosenos niekada nekinta nuo pat gimimo, tačiau vis dėlto plaukai gali iškristi arba šiek tiek pakeisti formą. Būtent todėl Vedžitas jaunesnis būdamas turėjo kirpčiukus ant kaktos, kurie paskiau pranyko, o Napas, anksčiau turėjęs šiokią tokią šukuoseną, į žemę atvyko būdamas plikas. Tačiau ši savybė neliečia negrynakraujų sajanų, kurių šukuosenos gali keistis – Gohanas ir Tranksas buvo parodyti su keliomis šukuosenų variacijomis. Abudu Vedžito vaikai plaukų spalvą paveldėjo iš motinos. Goko sūnų plaukų spalva yra juoda kaip tėvo, tačiau Chichės plaukai taip pat yra juodi.
Sajanų akys yra rudos, tačiau vėlgi tai neliečia negrynakraujų sajanų – Trankso akys yra mėlynos.
Taip pat galima teigti, kad sajanai paveldi didelę dalį tėvų išvaizdos, didesnę negu žmonos. Tam yra pakankamai įrodymų:
- Goko šukuosena bei Radito akys atrodo taip pat kaip ir jų tėvo Bardoko;
- Vedžito išvaizda ir balsas praktiškai identiški Karaliui Vedžitui, nors Karaliaus Vedžito plaukai yra šiek tiek šviesesni;
- Gohanas vaikystėje atrodo panašus į Chichę, tačiau suaugęs veido bruožais be galo primena Goką;
- Gotenas yra miniatiūrinė Goko kopija;
- Gokas, Gotenas, Bardokas ir Turlas turi absoliučiai identiškas šukuosenas;
- Trankso odos spalva ir veido išraiška tokia pati kaip Vedžito;
- Bulmos dukros plaukų spalva taip pat yra mėlyna;
- Pan atrodo panaši ir į Gohaną, ir į Videl?, tačiau iš tėvo ji visiškai paveldėjo akių spalvą.

Uodega
Visi grynakraujai (ir kaikurie negrynakraujai) sajanai gimsta su panašiomis į beždionės uodegomis. Sajanai labai jautriai reguoja, kai kas nors sugriebia už jų uodegos: jie pradeda jausti milžinišką skausmą ir netenka jėgų. Elitinės klasės sajanai gali treniruoti šią silpnybę ir ją įveikti - kaip tai padarė Napas, Vedžitas ir taip pat Gokas, kai jis treniravosi būsimiems turnyrams Papajos saloje. Per DBZ buvo pasakyta, kad su uodega sajanai yra stipresni negu be uodegos.
Uodega sajanams suteikia unikalią galimybę pasiversti į milžiniškas beždžiones (Oozaru). Jeigu uodega yra amputuojama, sajanas pasiversti į Oozaru jau nebegali. Visiems sajanams uodega atauga, nebent ji yra pašalinama amžinai. Uodega atauga tik tada, kai būna pilnatis. Gohano uodega ataugo kelis kartus, per mėnulio pilnatį.. Tas pats ir su Goku, kai jis buvo vaikas. Vedžitas mangoje buvo pasakęs, kad Jadžirobėjui nukirtus juo uodegą ji ataugs, bet ji niekada jau nebeataugo, nes Menulį sunaikino Pikolas.
Gohanas yra vienintelis negrynakraujis sajanas su uodega. Visi kiti negrynakraujai kaip Tranksas, Ateities Tranksas, Gotenas ir Bulla yra be uodegų. Akira Toriyama nepasakė dėl ko taip yra, tačiau speliojama, jog jie uodegų neturėjo dėl to, kad uodegų neturėjo ir tėvai. Tačiau kodėl tada Gohanas turėjo uodegą, nors Gokas neturėjo? Kitas dažnas teiginys: uodegos buvo pašalinamos kūdikystėje. Ir vis dėl to yra dar kitas dažnai naudojamas paaiškinimas, kad uodega nebeauga po pirmo pasivertimo į Super Sajano lygmenį, ir jeigu prieš pasiverčiant sajanas neturėjo uodegos, ji neataugs visai. Dar gali būt,i kad uodega neatauga dėl to, kad Menulis sunaikintas, ir iš jos nebėra jokios naudos.
Keistas dalykas, kad Tenšinhanas, Fryzas ir Dr. Gero mir? atgavo savo prarastas galūnes, o Gokas ir Vedžitas mirė uodegos neatgavo.

Asmenybė
Netgi jauname amžiuje sajanai yra linkę turėti panašius charakterio bruožus. Būdami kariais iš prigimties, jie linkę konfliktuoti su aplinkiniais bei mėgsta kovoti; o ginčus spręsti jėga. Sajanai – agresyvi rasė, nelinkusi taikiai sugyventi su kaimyninėmis rasėmis, ką puikiai iliustruoja istorija su tsufulais. Netgi Gokas po amnezijos neprarado noro kautis su vis galingesniais kariais, tačiau šį norą patenkina ne naikindamas viską aplink, o dalyvaudamas Kovos Menų Turnyruose bei gindamas žemę. Paprastai sajanai yra agresyvūs ir užsispyrę, o jų kantrybė labai nedidelė. Sajanai turi daug išdidumo, o jų visuomenė yra griežtai suskirstyta į socialinius sluoksnius. Daugelis jų yra linkę dėl savo išdidumo elgtis neapdairiai ir atidžiai – pavyzdžiui, Vedžitas sąmoningai leido Cellui tapti galingesniu tam, kad galėtų stoti į kovą su stipresniu priešu ir parodytų savo privalumą. Tai įrodo, kad sajanams kova nėra būtinybė, o smagus laiko praleidimas. Ši rasė yra azartiška ir gan temperamentinga – kovos metu sajanus užvaldo emocijos, kurios ne tik sumažina galimybę kautis naudojantis vien technika ir blaiviu protu, bet dar ir verčia elgtis neapgalvotai. Jų giminystės ryšiai yra pakankamai silpni, ką iliustruoja Paraguso ir Brolly pavyzdys – artėjant kometai, kuri sunaikintų visą planetą, Paragusas nepasilieka ir nebando išgelbėti savo sūnaus, o pirmiausia rūpinasi savo saugumu; Vedžitas labai abejingai reaguoja į tėvo mirtį, o Raditas ramia sąžine žiauriai sumuša jaunėlį brolį ir tik susiklosčiusių aplinkybių dėka nenužudo. Tokio žiauraus elgesio priežastimi galėjo būti Fryzo kariuomenės okupavimas, jeigu tikėtume paskutiniais Vedžito žodžiais prieš mirtą: „Tai jis mane tokiu padarė“. Iš to galime spręsti, kad galbūt ir likę sajanai, gimė jau okupuotoje visuomenėje, galėjo išaugti žiauresni dėl Fryzo įtakos. Vedžitas ir Napas niekada nepareiškė užuojautos ar gailesčio dėl jų bendražygio Radito mirties – į Napo pasiūlymą Drakono rutuliais atgaivinti Raditą Vedžitas tik nusijuokė ir pasakė, kad nėra jokios prasmės aukoti norų dėl tokio silpnavalio kaip Raditas. Vedžitas ir Napas gerai sutaria tarpusavy, tačiau tai nesutrukdė Vedžitui sunaikinti Napo iškart po to, kai jis tapo nebenaudingas (šio poelgio priežastys galėjo būti dvi – elementarus praktiškumas, o gal ir tai, kad Vedžitas tokiu būdu norėjo įbauginti priešus, parodydamas begalinį žiaurumą).
Raditas vienoje serijoje  buvo paminėjęs, kad galbūt sajanai yra tokie nerūpestingi ir kovų ištroškę todėl, kad jie yra slegiami kaltės jausmo; jis sako Gohanui, jog jo rasė padarė "siaubingus dalykus, nes buvo nubausta už savo nuodėmes". Taip pat dauguma sajanų yra ištroškę kovų ir turi įgimtus gebėjimus kautis, todėl jie gali ne tik greičiau išmokti naujų kovinių taktikų bei greičiau įgyti galios, bet dar ir atsikratyti, pavyzdžiui, uodegos jautrumo.
Teoriškai sajanai – blogio įsikūnijimas, tačiau vis dėlto jie nėra beširdžiai. Speciale „Bardock – The Father of Goku“ Bardokas yra šokiruotas savo bendražygių mirtimi ir kaip pagarbą mirusiems draugams jis ant kaktos nešioja skarelę, suteptą jų krauju. Paskutiniai Bardoko žodžiai prieš mirtį yra šie: „Tai yra tau nuo visų žmonių, kurie buvo nužudyti tavo vardu“. Tai – įrodymas, kad grynakraujis sajanas Bardokas n?ra blogas (šiuose ?od?iuose galima ??velgti atgail?). Po Vedžitos planetos Bardokas iš kito pasaulio sako Gokui: „Aš norėčiau tave apkabinti savo rankomis“. Galbūt Bardokas yra pirmasis sajanas, parodęs savo tikruosius jausmus. Vedžitui emocijos taip pat nesvetimos – jis įsiunta pamatęs, kad Fryzas nužudo jo sūnų bei prieš savo mirtį abudu kartus parodo savo jausmus (pirmą kartą maldauja Goko nugalabyti Fryzą, o antrą kartą apkabina savo sūnų).

Galia
Sajanai paprastai yra labai stiprūs - daug stipresni negu žmonės ar kitų rasių atstovai. Jie lengvai pakelia tūkstančius kartų sunkesnius svorius už save (Gokas, prieš pradėdamas treniruotis pas Kamesenniną, galėjo pakelti Bulmos automobilį pirmąjame DB epizode būdamas tik 12 metų). Didelė Vedžitos planetos gravitacija padeda sajanams treniruotis ir kelti savo jėgą dar labiau. Netgi silpnesni sajanai vieni sugebėjo sunaikinti daugumos planetų gyventojus. Nors treniravimasis ir yra labai sunkus, sajanai gali pasiekti dar didesnius jėgos lygmenis, ir kuo sunkiau jie treniruojasi, tuo stipresni tampa.
Jeigu sajanas nuo sužeidimų yra jau prie mirties ribos, tai tada, kai jis pasveiksta, sajanas įgyja labai daug jėgų ir tampa stipresnis negu ankščiau. Nesvarbu, kiek dienų jis sveiko ar kaip jis pasveiko, atsigavęs jis vis tiek taps galingesnis. Sajanai greičiau pagyja nuo žaizdų negu žmonės, o jų ištvermė yra daug didesnė.
Sajanai taip pat lengvai naudoja savo Ki energiją. Jos pagalba jie skraido, leidžia bangas, kelia savo jėgą ar paskolina Ki energiją kitiems. Sajanai gali susigrąžinti savo prarastą energiją per neįtikėtinai trumpą laiką, nesvarbu, kiek jos prarado.
Sajanai daug dėmesio skiria kovos sugebėjimams, tuo pasiremia ir jų socialiniai sluoksniai. Silpnesnius sajanus jie gali netgi atmesti iš visuomenės, kaip pavyzdžiui Tarblas buvo išsiųstas į kitą planetą dėl savo nesugebėjimo kovoti ir dėl menkos fizinės jėgos.

Apetitas
Sajanai valgo dideliais tempais, o jų apetitas yra milžiniškas. Dėl jų nenormalios jėgos ir intensyvios auros, sajano energija ir mitybos norma reikalauja daug daug valgio. Sajanai dažnai yra rodomi valgantys lėkštę po lėkštės maisto, rezultatas - stalas pristatytas bokštais tuščių lėkščių. Sajanai kartais suvalgo daugiau, negu logiškai įmanoma. 21-ojo Kovos Menų Turnyro pabaigoje Gokas, kai jam tebuvo 12, suvalgė 50 patiekalų per vieną prisėdimą prie stalo, ir vis dar turėjo vietos desertui. Ketvirtame Daizenshuu tome yra paaiškinta, kad sajanams nesvarbu koks maistas, bet jie labiausiai mėgsta mėsą negu ką kita. Beje, daug valgo ne vien grynakraujai sajanai. Net ir mandagusis Gohanas pastebėtas valgantis didelius kiekius maisto, tačiau 7 filme Gohanas pareiškia, kad jis jau "persivalgė" po normalios porcijos. Tai gali būti siejama su padidėjusia medžiagų apykaita, kuri reikalinga pripildyti sajanų energijos rezervus.
Sajanai pratę suvalgyti milžiniškas porcijas maisto iškart prieš kovą, nors taip daryti yra nepatariama. Jie nejaučia mėšlungio kaip žmonės, kurie valgo prieš darydami kažką aktyvaus, priešingai, sajanams tai padeda kovos metu.
Tačiau kartais sajanų apetitas parodo ir savo blogąsias puses: jeigu Gokas ilgai nevalgo, jis pasidaro per daug silpnas, kad galėtų ką nors atlikti. Nežinoma, ar kiti sajanai kaip Vedžitas kenčia nuo šitos silpnybės.

Augimas, gyvenimo trukmė ir senėjimas
Pasak Daizenshuu, sajanų gyvenimo turkmė yra panaši į žmogaus, tačiau šiek tiek ilgesnė. Bet šiaip ar taip greičiausiai nedaugelis sajanų nugyvena iki tokio amžiaus – dauguma sava anksčiau kovos lauke. Skirtingai nuo žmonių, sajanai sensta ne taip greitai ir ilgesnį laiką išlieka jauni. DBZ serijų gale Vedžitas paaiškina, kad lėtesnis senėjimas padeda jiems ilgiau išlaikyti gerą fizinį būklę, taigi ir ilgiau kovoti. Puikus pavyzdys yra Napas – jo išvaizda nė kiek nepasikeitė per keliasdešimt metų – mes jį matome speciale „Bardock – The Father of Goku“, ir jis atrodo jaunas ir stiprus. O po ~25 metų jis atvyksta į žemę praktiškai nepasikeitęs. Iš visa ko atrodo, kad Napas mirė būdamas maždaug 50 metų, nors iš išvaizdos taip tikrai neatrodo.
Senėjimo greitis atskiria sajanus nuo žmonių. Goko pavyzdžiu galime teigti, kad sajanai auga staigiai, per trumpą laiko tarpą, o paskui praktiškai nebesikeičia. Jaunų sajanų išvaizda yra tokia pati, kaip ir žemiečių vaikų, tačiau amžius yra skirtingas. Pavyzdžiui, dvylikametis Gokas atrodo kaip septynerių ar aštuonerių metų vaikas. Tai pastebi Bulma, kuri įsitikinusi, jog Gokas yra mažas vaikas ir yra šokiruota sužinojusi, kad jam jau dvylika. Kita vertus, penkiamečio Vedžito išvaizda yra panaši į dvylikamečio Goko išvaizdą, ir tai aiškiai parodo skirtingą sajanų augimo skirtumus. Kita vetus, taip galėjo būti dėl to, kad Vedžitas yra elitinės klasės sajanas, o gal todėl, kad Gokas buvo „užstrigęs“ aštuonmečio vaiko išvaizdoje, o Vedžitas – dvylikamečio. Bet Gokas netgi penkiolikos metų būdamas labai lėtai auga. Vienitelis skirtumas nuo dvylikamečio – jis šiek tiek išsitiesia ir tampa raumeningesnis.Pavyzdžiui, penkiolikmetis Gokas yra lygiai du kartus žemesnis negu devyniolikmetis Yamchis. Tačiau, kaip jau buvo minėta, visa tai labai individualu – Vedžitas, penkeriais metais vyresnis už Goką, yra daug žemesnis už jį, o Goko vyresnysis brolis Raditas yra aukščiausias iš visos šeimos.
Iš visa ko atrodo, kad galutinė sajano augimo riba yra tarp dvidešimties ir trisdešimties metų, kai kūnas pagaliau tampa ryškiai raumeningas, o veido bruožai nusmailėja. Kaulų ir raumenų mažas augimas yra matomas Goko ir Vedžito kūnuose – Saiyan sagos ir Buu sagos Gokas su Vedžitu labai skiriasi. Gokas po septynerių metų pasirodo platesniais pečiais ir kaklu bei užaugusia raumenų mase. Vedžitas taip pat pasikeičia – Buu sagoje jo veido bruožai sukietėja, o taip pat jis šiek tiek išauga.
Nežinoma, ar vyksta dar kokie nors drastiški pasikeitimai po šio periodo, nes praktiškai nei vienas sajanas nebuvo parodytas vyresnis, negu šešiasdešimties metų, taigi negalime pasakyti, kaip atrodys sajanas, būdamas, tarkim, aštuoniasdešimties.

DAUGINIMASIS

Sajanai, kaip ir žmonės, yra dvilyčiai ir gali būti kryžminami su žemiečiais bei turėti palikuonių. Nei vieno grynakaujo sajano motina dragonball trilogijoje nebuvo parodyta, tačiau yra užuominų apie jas. Kai Raditas pasakoja Gokui apie jo planetos išnykimą, jis pamini „mūsų tėvus“, kurie buvo kartu su visa planeta. Taip pat serijose Napas aiškiai pamini, kad jis turi motiną. Dragonball trilogijoje moteriškosios lyties sajanų yra parodoma labai nedaug, o vardu paminima tik viena jų – Fasha, Bardoko bendražygė.
Dėl  panašaus kūno sudėjimo sajanai ir žmonės gali kryžmintis. Ši galimybė padėjo išgyventi sajanų rasei, kai visos sajanų moterys buvo nužudytos sajanų genocido metu. žmonių ir sajanų palikuonys yra tokie pat stiprūs kaip ir sajanai, tačiau jiems trūksta kovos instinkto. Maišyti sajanai yra gabūs pasiversti Super Sajanais, bet nėra žinoma, kiek sajanų kartų turi prabėgti, kad žmogus, turintis sajanų kraujo, nebesugebetų virsti SSJ.
Nežinoma, ar maišyti sajanai turi daugiau potencialo negu jų tėvai. Gohanas vis parodydavo savo "užsleptas" jėgas, ir kartais jis tapdavo stipresniu už Goką ar Vedžitą, ir kai Gokas su Gohanu treniravosi prieš kovą su Cellu, jis ne tik kad jėga pasivijo Goką, bet ir pralenkė jį su savo SSJ2 transformacija. Tranksas, Gotenas ir Gohanas sugebėjo pasiversti super sajanais daug ankščiau negu jų tėvai. Gotenui ir Tranksui ta transformacija atrodė tokia lengva, kad atrodė, jog jie pasiekė ją žaisdami, o susijungę į Gotenksą lengvai pasiekė net ir SSJ3 lygį.
Maišytas sajanas nuo grynakraujo sajano skiriasi tuo, kad negrynakraujams trūksta noro kovoti ir treniruotis.
Nežinoma, ar maišyti sajanai, turintys ketvirtadalį sajanų kraujo (tokie kaip Pan), turi mažiau potencialo negu maišyti sajanai, turintys pusę sajanų kraujo, ar grynakraujai sajanai dėl jų mažesnio paveldo ar jų silpnumo ir nenoro treniruotis.
Dėl Pan ir Bullos silpnumo ir nerodymo galimybės pasiversti į SSJ nežinoma, ar maišytos sajanės yra silpnesnės už maišytus sajanus.

Šeima
Sajanų šeimos totaliai skirasi nuo žemiečių tradicinių šeimų. Kūdikiai yra laikomi kapsulėse ir stebimi per monitorių daktarų, pakol jų tėvai vykdo kokias nors užduotis kitose planetose. Netgi būdami kūdikiais nusiųsti į svetimas planetas, jų sugebėjimai leidžia jiems užaugus užgrobti ir manipuliuoti tokias planetas kaip žemė. Iš visa ko atrodo ,kad sajanų vaikai praleidžia nedaug laiko su savo tėvais bei broliais ir seserim. Nežiūrint į tai, sajanai yra linkę artimai bendrauti su savo vadais ir bendražygiais, su kuriais jie praleidžia pakankamai daug laiko kovos laukuose. Iš visų parodytų grynakraujų sajanų šeimų tik Princo Vedžito ir jo tėvo santykiai buvo pakankamai artimi (na, ir iš dalies Paraguso ir Brolly).
Speciale „Bardock – The Father of Goku“ Bardoko buvo paklausta, ar jis pamena, kurią dieną gimė jo sūnus. Jis atsako: „Neprisimenu, bet tai buvo seniai“. Tada jau Fasha pamini, kad kūdikis gimė prieš dieną, ir ne pro šalį būtų buvę jį aplankyti. Taigi yra galimybių, kad sajanų moterys, visai kaip žemietės, yra motiniškesnės už vyrus.

Uoslė
Pasak Dragoball pirmąją seriją, sajanų uoslė yra labai aštri. Kai Gokas ir Krillinas ieškojo akmens, kurį Roshis numetė į džiungles, Gokas sugebėjo pajusti Roshio kvapą. Taip pat Gokas pamini, kad jo uoslė yra maždaug tokia kaip ir šuns – žmogaus atžvilgiu tai yra super jautri uoslė.

TRANSFORMACIJOS

Oozaru (milžiniška beždžionė)
Sajanų uodega leidžia jiems atlikti unikalią transformaciją – virsti beždžione. Uodega, kuri yra labai jautri vieta neelitinių sajanų kūnuose (žinomi eiltiniai sajanai tos silpnos vietos sugebėjo atsikratyti), leidžia sajanui transformuotis žiūrint į pilną mėnulį. Sajano kūnas išauga dešimtis kartų, transformuojasi ir pasidengia kailiu. Vos tik nutraukus sajanui uodegą, ši savybę yra prarandama. Šioje būsenoje kai kurie sajanai turi labai apriboti kontrolę, tačiau jų agresyvumas padidėja ir dažniausiai jie tampa įsiutusiais gyvūnais, nesugebančiais racionaliai mąstyti. Egzistuoja teorija, kad Oozaru būseną subrendęs sajanas gali valdyti, bet vaikas – niekada.

Super Sajanas
Ši transformacija yra galingiausia ir padeda sajanui įgyti daugiausia jėgų. Padidėja greitis, jėga bei Ki energija. Ši galimybė yra labai reta ir ją sunku pavadinti visiškai normalia, tačiau ji suteikia sajanui didžiulį pranašumą. Super Sajano plaukai tampa auksiniai, akys pašviesėja, o aplink kūną atsiranda auksinė aura. Egzistuoja taip pat antra ir trečia SSJ formos.
Moteriškokios lyties sajanų atstovai niekada nebuvo pasiekę SSJ formos, o pats Akira Toriyama teigia, kad moterys SSJ pasiekti negali.
Bijodamas sajanų galios ir sukilimo, Fryzas sunaikino Vedžitos planetą ir nepaliko nei vieno moteriškosios lyties atstovo, taigi sajanai prarado galimybę tęsti grynakraujų palikuonių liniją.

Kovos
Sajanai turi įgimtą norą kautis. Dauguma sajanų praleidžia visą savo gyvenimą besitreniruojant, kad taptų stipresniais ir galėtų parodyti save kovose. Kai Fryzas pasamdė sajanus kaip savuosius piratus, jis žinojo sajanų nuostabius kovos įgūdžius ir panaudojo tai savo naudai. Tačiau Fryzas pastebėjo, kaip augo sajanų galia ir išsigando, kad vieną dieną sajanai sukils prieš savo vadą. Tai privertė Fryzą sunaikinti Vedžitos planetą ir visus sajanus. Sajanai, tokie kaip Gokas ir Vedžitas, yra dažnai matomi besitreniruojant ir gerinant savo kovos įgūdžius, kad galėtų atsilaikyti prieš priešus ir nepralaimėti vienas kitam.
Daug grynakraujų bei maišytų sajanų parodo savo ekstremalų gabumą kovoms. Dažnai maišyti sajanai treniruojasi norėdami pasiversti Super Sajanais dar vaikystėje, nors didžiausia tikimybė yra, kad tai nutiks tik tada, jeigu maišyto sajano tėvas sugebėjo pasiversti į super sajaną.

Transportavimas
Sajanai (o taip pat ir Fryzo armija) naudojasi nedidelėmis vienvietėmis kosminėmis kapsulėmis, tokiu būdu taupydami kurą. Tais atvejais, kai į kitą planetą skrenda daugiau negu vienas sajanas, kiekvienas turi asmenišką kosminę kapsulę ir skrenda netoli vienas kito. Nėra žinoma, koks kuras yra naudojamas sajanų kosminėse kapsulėse, nes nėra jokios matomos angos, kuri galėtų būti išmetamuoju vamzdžiu. Tačiau kompiuteriai kapsulią viduje yra kompaktiški, o technologiją lygis juose labai aukštas. Pavyzdžiui, kompiuteris pats gali pakeisti kursą nežiūrint į tai, kad aplink nėra jokių aiškiai matomų objektų, į kuriuos galima būtų orientuotis. Keleiviai skrydžio metu yra užmigdomi iki tol, kol laivas nepasiekia kelionės tikslo, o atvykus į saloną yra leidžiamos dujos, kurios prižadina keleivį.
Namek sagoje daktaras Briefsas turėjo galimybę ištirti kosminę kapsulę, kuria Gokas mažas būdamas atvyko į žemės planetą ir pasinaudojo jos technologijomis statydamas kosminį laivą, kuriuo Gokas turėjo skristi į Nameką ir dar treniruotis pakeliui.

Gydymas
po sunkių sužalojimų kovos metu sajanai yra patalpinami į regeneracijos kapsulę, kurios veikimą reguliuoja daktarai. Pacientui ant nosies ir burnos yra uždedama oro kaukė, o jų visas kūnas patalpinamas į skystą, savyje turintį dirbtinę sajanų DNR, kuris pro prakaito liaukas prasiskverbs į sajano kūną ir užgydys žaizdas. Šis procesas paprastai užima apie valandą, nors tikslaus laiko pasakyti niekada nėra įmanoma.

ŠARVAI

Koviniai šarvai yra standartinis dalykas kovoje visame "World Trade Organzation". Šarvai yra gaminami iš nežinomos medžiagos, kuri yra tampri ir kartu stipri (Vedžitas kažkada buvo pasakęs: "vienas dydis tinka visiems"). Netgi mažas Gohanas galėjo nešioti šarvus, kurie buvo pagaminti suaugusiems. Tačiau šarvai gali sutrupėti, kai į juos labai stipriai trenkiama, tai rodo, kad šarvai yra kieti ir tvirti. Paprastai jie turi antpečius ir sijono formos šarvus. Batai dažniausiai baltos spalvos, bet būna ir kitokių. Prie šarvų prisideda ir pirštinės. Jos taip pat būna baltos. Standartiniai šarvai turi didelius antpečius, bet kai kurie turi tik petnešas. Dauguma Sajanų apsuka savo uodegas aplink savo liemenį, tada uodega atrodo kaip kailinis diržas. Yra ir atskirą sajanų šarvų moterims, bet tai galima pamatyti tik Bardocko filme.

Spalvoti šarvai
Vedžitą su spalvotais šarvais galima pamatyti, kai jis keliaujia į žemę Saiyan sagoje. Kai jis atvyksta į žemę, jo šarvai pasikeičia. Vienintelis dalykas, kuris keičia spalvotus šarvus nuo paprastų - tai spalva. Tačiau spalvoti šarvai yra tiktai anime, mangoje tokių nėra.

Bulmos gamybos šarvai
Bulmos gaminti šarvai yra panašūs į paprastus sajanų šarvus. Bulma juos pagamino Gokui, Gohanui, Vedžitui ir Ateities Tranksui. Ji pagamino šarvus visiems Z-kovotojams, tačiau: Krillinas atsisakė, nes neturėjo laiko - jis ieškojo C-18. Pikolas atsisakė, nes jis yra namekas, ir nesutiko rengtis kaip sajanas. Tienas taip pat atsisakė sakydamas, kad niekada nesivilks tokių pačių rūbų kaip Vedžitas. Bulmai nepavyko įsiūlyti šarvų Jamčiui ir Čiautsui.
Po Bulmos šarvais buvo velkamas mėlynas aptemptas kostiumas. Patys šarvai yra balti su geltona dalimi, kaip ir dauguma paprastų sajanų šarvų, bet slepia tiktai krūtinę. Šitie šarvai antpečių neturi. Baltos pirštinės ir geltoni batai taip pat vilkimi prie visos aprangos. Šituos šarvus daugiausiai galima pamatyti Laiko ir Sielos kambaryje, ir prisimenant, kiek jie laiko buvo ten naudojami, galima pasakyti, kad jie išsilaikė gerai. Po Cello turnyro Vedžitas lieka apsirengęs aptemptu kostiumu (tik be rankovių), baltomis pirštinėmis ir batais.
Panašūs šarvai yra vilkimi Bardoko komandoje. Nors ir Bardokas ir jo draugai buvo žemesnio lygio kariai, jie galėjo pasidaryti tokius šarvus, kokių jiems reikia.

Kiti modeliai
Per 8 filmą Paragusas dėvėjo unikalius šarvus. Šarvų dizainas panašus į Yardratą. Jo pirštinės ir batai buvo violetiniai, nors kai kuriose ištraukose jie buvo geltoni/oranžiniai.
Per 5 filmą („Cooler‘s Revenge“) šarvai yra įprastas World Trade Organization karių rūbas. Coolerio karių šarvai buvo citrinos spalvos, o uniforma rožinė.

SAJANAI

Grynakraujai sajanai:
Bardokas: Goko ir Radito tėvas, buvo nužudytas Fryzo
Borgosas: Didelis, praktiškai plikas sajanas iš Bardoko komandos, buvo nužudytas ateivio Grepe iš Dodorio komandos
Brolly: Legendinis Super Sajanas, pagrindinis priešas 8, 10 ir 11 DBZ filmuose
Fasha (Sasha): Vienintelė moteris Bardoko komandoje, buvo nužudyta Boysenberrio, elitinio kario iš Dodorio komandos
Gokas: pagrindinis Dragonball trilogijos veikėjas, kurio tikrasis vardas yra Kakarotas. Kartų buvo nužudytas Pikolo, kartą – Cello
Karalius Vedžitas – sajanų karalius, Vedžito ir Tarblo tėvas. Nužudytas Fryzo asmeniškai
Napas: Aukštas plikas sajanas, Vedžito bendražygis ir sajanų kariuomenės vadas
Onio: Storas sajanas, kuris pasirodo tik Neko Majin Z parodijoje
Pirmasis Super Sajanas – pirmasis Super Sajanas, žuvęs nuo to, kad nebesugebėjo valdyti savo jėgos
Paragusas: Brolly tėvas, svajojęs atkeršyti Vedžitui ir Karaliui Vedžitui. Nužudytas savo paties sūnaus
Raditas: Goko brolis, nužudytas Pikolo
Randuotasis: žemas plikas sajanas, pasirodęs Minties kambaryje
Trumpulis: Didelis raumeningas sajanas iš Minties kambario
Shugeshas: Labai storas Bardoko bendražygis, nužudytas Tangerio iš Dodorio elitinės klasės karių
Tarblas: Vedžito jaunesnysis brolis, neturintis kovotojo gebėjimų
Tora (Toma): Dar vienas Bardoko bendražygis, nužudytas Dodorio
Turlas: Pagrindinis trečiojo DBZ filmo priešas. Išvaizda identiška Gokui. Gali būti Goko brolis dvynys
Vedžitas: Didžiausias Goko priešas ir Sajanų Princas. Pirmą kartą nužudytas Fryzo, antrą kartą susinaikino pats
Zornas: Vienas iš Karaliaus Vedžito pavaldinių

Negrynakraujai sajanai:
Bura - ½ sajano, Vedžito dukra
Mirai Gohanas – ½ sajano, vyresnysis Goko sūnus (Mirai laikas)
Mirai Tranksas – ½ sajano, Vedžito sūnus (Mirai laikas)
Gohanas – ½ sajano, vyriausiasis Goko sūnus
Gotenas – ½ sajano, jaunesnysis Goko sūnus
Pan – 1/4 sajano, Gohano dukra
Tranksas – ½ sajano, Vedžito sūnus

Susitapatinimai:
Gogeta (Gokas + Vedžitas, Fusion dance)
Gotenksas (Gotenas + Tranksas, Fusion dance)
Vegitas (Gokas + Vedžitas, Potara auskarai)
Veikėjai, turintys sajanų? genų:
Bio-Brolly – Brolly klonas
Cellas – genetiškai sukurtas naudojantis Goko, Vedžito, Radito, Gohano ir Napo DNR
Super Buu – absorbavo Tranksą, Gohaną ir Goteną.

ĮDOMŪS FAKTAI
- Fryzas minėjo, kad Gokas negalės išgyventi kosmose, vakuume, ir tikrai mes daugelyje atvejų matėme Goką nešiojantį skafandrą kosmose. Tačiau kiti sajanai ramiausiai gali sulaikyti kvėpavimą – naikindami Arlios planetą Napas ir Vedžitos išbuvo kosmose pakankamai ilgą laiko be jokio skafandro.
- Dievas Drakonas neatgaivino visų sajanų, kuriuos buvo nužudęs Fryzas. Galbūt taip yra todėl, kad praėjo daugiau negu metai po jų mirties. O galbūt todėl, kad sajanai buvo atgaivinti, tačiau atsirado plikame kosmose ir užduso – juk Vedžitos planeta buvo sunaikinta – vėlgi tai priešinasi faktui, kad sajanai ilgą laiką gali būti kosmose be oro – juk jie galėjo spėti nukeliauti į kitą planetą.
- Per DBZ žinomi tiktai 8 grynakraujai sajanai, kurie išgyveno po to, kai Fryzas sunaikino Vedžitos planetą: Gokas, Vedžitas, Napas, Raditas, Brolly, Paragusas, Turles ir Tarblas. Tarblas yra vienintelis grynakraujis sajanas, kuris niekada nemirė per DBZ.
- Sajanai yra dažnai lyginami su beždžionėmis. Gokas buvo vadinamas "beždžione-berniuku", kai buvo vaikas, o Fryzas su savo pakalikais sajanus pašiepiamai vadino beždžionėmis.
- Vedžitas epizode "Saiyans Emerge" yra pasakės, kad grynakraujo sajano plaukai niekada nesikeičia.
- Nežinoma, kaip sajanai gavo erdvėlaivį nukeliauti į planetą Plant, kuri tapo jų gimtine.
s Emerge" yra pasakės, kad grynakraujo sajano plaukai niekada nesikeičia.
- Nežinoma, kaip sajanai gavo erdvėlaivį nukeliauti į planetą Plant, kuri tapo jų gimtine.
Šaltinis: www.dragonball.wikia.com
Vertimas: hercule, Death_Ball
Redagavimas: Super Saiyan

Komentarai

#1
avataras
GOKASXXX
Žemietis
· 2010-06-24 10:09:11
kietai:):D

#2
avataras
itp
Super Administratorius
· 2010-06-24 11:26:47
Tikrai ?domiai .

#3
avataras
Algys
Žemietis
· 2010-06-24 12:03:12
jo super :) ir da netingejo apie juos parasyt

#4
avataras
nzn
Žemietis
· 2010-06-24 22:16:31
,,Taip pat serijose Napas ai?kiai pamini, kad jis turi motin?"
Tai ne vyras su vyru:D

#5
avataras
D_B
Super Administratorius
· 2010-06-24 22:45:46
nzn >> o i? kur mes galime ?inoti? Sajanai juk ne ?mon?s :D

#6
avataras
Trexxx
Pradedantysis
· 2010-06-25 10:54:03
Cellas ? geneti?kai sukurtas naudojantis Goko, Ved?ito, Radito, Gohano ir Napo DNR

Paziurekit cia neparasyta kad cellas sukurtas pikolo dnr bet jis moka atsiiaugint ranka

#7
avataras
D_B
Super Administratorius
· 2010-06-25 11:58:53
adidas3310 >>> jeigu ra?ytum?me visus, s?ra?iukas pasipildyt?, bet Pikolas n?ra sajanas, tod?l j? palikome ramyb?je :D

#8
avataras
Trexxx
Pradedantysis
· 2010-06-26 12:10:19
Death_Ball >>> aciu kad pasakei:)

#9
avataras
tigrea
Pradedantysis
· 2010-06-26 16:57:44
i?samu. a?i?:)

#10
avataras
AhItsGoku
Žemietis
· 2010-07-02 19:47:27
Nu geras. gerai padirb?ta! O.O

Rašyti komentarą

Turite prisijungti, norėdami parašyti komentarą.

Ivertinimas

Dabartinis: 4.83/5 (96.67%) (30 balsu)
Forumo temų debesis
ITP galerija, Kelionė į krepšinio pasaulį, animefan.us.lt Čia renkasis anime fanai., pivot, D?mesio: Kas gi nutiko saitui?, Klausymai - atsakymai, Pasiūlymas, iš kur parsisiųsti?, Gedutis12 vs ??? (amv kova), FLOW, daug geresnis video negu ...., Hello, I am BULMA.!, beta kurt toliau?, RPG Maker 2k3 pamokos, Ką žaidžiate ir siūlote žaisti?
Rekomenduok mus google'i
Paieška

 
Puslapio šaukykloje prašome neviešinti informacijos apie pastarojo mėnesio serijas.
Šaukykla
Kad rašytum, turi prisijungti..

Last  
22.09.20 01:31
:vssj:

Last  
22.09.20 01:02
Nieks nežudo

Last  
22.09.20 01:02
Mama drąsių

Last  
22.09.20 01:02
Mama stiprių

ghetsis  
16.09.20 23:01
Zymalt, prisimenu tave... Galvojau, kad žuvai Name. Buvau neteisus. Žliumbiau it vaikas, kai tavo laidotuvėse buvo įteiktas pomirtinis violetinės širdies apdovanojimas.

Narių Apklausa
Ar stebite mūsų veiklą Facebooke?

Taip

Ne

Kad galėtum balsuoti, turi prisijungti.

Rezultatas
Komentarai : 7
Archyvas