Vardas: Slaptazodis:  Registracija  |  Pamirsai Slaptazodi?
Diskusijų forumas: Religija, tikėjimas - Dragon Ball fanų puslapis - dragonball7.lt

Peržiūrėti temą

Spausdinti temą
Religija, tikėjimas
hercule
#1 Spausdinti pranešimus
parašyta 2012-12-03 00:35:29
Vartotojo avataras

Sajanas

Įstojo: 28.09.09

Keista, kad neradau tokios temos, nes paprastai forumuose labai daug diskusijų sulaukia. Nors tiesą pasakius nemanau, kad kas nors iš čia esančių domisi tokiais dalykais.

Taigi, šioje temoje pasistengsiu apimti viską - tikėjimą, visatos sukūrimą, religijas ir t.t.
Mano klausimas - į ką jūs tikite?
Na, pirmiausia, aš save laikau agnostiku. Tai reiškia, kad negaliu nei teigti, nei neigti, kad yra dievas. Agnostikai sako, kad sužinoti, kas yra visa ko pradas yra neįmanoma. Taip, gal ir yra dievas, bet kaip jūs tai įrodysit? O kaip jūs įrodysit kad to nėra? Tačiau faktas tas, kad iš kažkur mes visgi atsiradome. Netikiu, kad viskas atsirado iš nieko. Privalėjo būti kažkas (daiktas, mąstantis asmuo, reiškinys), kas privertė visatą plėstis. Bet tuo pačiu ir kyla klausimas, kas tą kažką sukūrė? Mano nuomone, gal ir egzistuoja tas kažkas, bet žodį "egzistuoja" šiuo atveju reiktų pakeisti kita reikšme, kurios mes nesuprantame ir nesuprasime. Kad suprastume, kas sukūrė tą, kas sukūrė viską, hence kas yra visko pradžia, reiktų galvoti "out of the box" ar šiuo atveju "out of the universe", laikant dėžę visata (persistengiau turbūt, šio sakinio matyt nelabai kas ir suprato xD ). Žodžiu, reikėtų radikaliai pakeisti mūsų mąstymą kažkuria linkme, kurios mes nežinome, nes tas dalykas nėra susijęs su dabartiniais fizikiniais reiškiniais ir logika. Tai egzistavo dar prieš logikai ir fizikai atsirandant. Dauguma tikinčiųjų dievą įsivaizduoja kaip kažką panašaus į žmogų, tačiau jei jis yra visko kūrėjas, jo apibūdinti neįmanoma.
Tačiau gal aš ir klystu. Gal iš tiesų dievas yra, ir jis panašus į žmogų. Juk jis dievas, gali daryti ką nori, gali kurti ką nori. Viskas ką aukščiau parašiau griūna. Dar įmanomas dalykas yra tas, kad mūsų "dievas" yra ne kas kitas o koks nors studenčiokas, fizikos projektui sukūręs programą, kuri sumodeliuoja visatą ir tuo pačiu mus. Kas ten žino, gal taip ir yra? Jei taip, tai gal pavyks "nulaužti" programą? :) O gal kuris nors iš mūsų iš tiesų sapnuojam ir viską įsivaizduojam, o gal čia koks nors testas, gal mumis kas nors naudojasi, o gal..? Kas pateiks įrodymus? Faktas išlieka - it's beyond our understanding.
Įrodyti nieko neįmanoma šia tema. Ir kaip tik tą teigia agnostikai. Tačiau aš nevisai sutikčiau su tuo, kiek per drastiška teigti, kad nieko niekada nesužinosim. Jeigu nieko nežinome, kaip kas veikia ir kas iš tikrųjų yra "viskas", kaip galima teigti, kad sužinoti tiesos neįmanoma? Yra šansas, kad tiesa gali atsiskleisti pati, juk mes nežinome, kas ta tiesa yra (sakydamas tiesa aš turiu omeny visatos prigimtį).
Nors, kaip sakiau, neneigiu bet ir neteigiu dievo būvimo, vat bažnyčia ir biblija tai tikrai netikiu. Kiek skaičiau biblijos, tai susidarė toks įspūdis, lyg skaityčiau kažką panašaus į stebuklinę pasaką. O bažnyčia, nepateikianti svarių įrodymų, kiša į galvą savo tą dangų, pragarą, dievą ir t.t, ir kai bandai su jais pasiginčyti, išvadina eretiku, kaip per viduramžius, pradeda grąsinti, kad keliausi į pragarą už tokias mintis. Tačiau man kyla klausimas, kodėl turėčiau keliauti į pragarą jei mane dievas sukūrė mąstantį? Aš pats pasirinkau tai, kas man atrodo realiausia. Jeigu tai, ką pasirinkau, nėra teisinga, tuomet esu kvailys, nerandantis tikro tako. Tačiau kuo aš kaltas, jeigu dievas mane sukūrė kvailiu? Taip išeina, kad Dievas prieš gimimą jau nusprendžia, kas keliauja į pragarą ir kas ne. O kur čia teisybė? Jeigu dievas elgiasi neteisingai, tai ko tikėtis iš mūsų, žmonių? Bet ar ne mes patys, žmonės, nusprendėm kas yra teisinga ir ne? Gal iš tiesų tai, kas mūsų nuomone yra gerai.. prieštarauja dievui ir yra blogis? Ir vėl griūna visos religijos, visi įsitikinimai, visi pamokslai. Dėl dievo meilės, tegu tas dievas ateina ir nušviečia mus, nežinančius.

Galėčiau rašyti ir rašyti, bet tai būtų tas pats, kas pilstyti iš tuščio į kiaurą. Pamaniau, kad reiktų išliet savo minčių lietų (nors vistiek nemanau kad kas skaitys). Tiesiog norėčiau paklausti tikinčiųjų, į ką jūs tikite ir kodėl? Ką manote apie dangų, pragarą, visatos atsiradimą ir t.t? Discuss
Redagavo hercule 2012-12-03 00:37:46

Poizun
#2 Spausdinti pranešimus
parašyta 2012-12-03 01:03:36
Vartotojo avataras

Namekas

Įstojo: 13.02.11

(nors vistiek nemanau kad kas skaitys)

You were wrong my friend.

Tačiau man kyla klausimas, kodėl turėčiau keliauti į pragarą jei mane dievas sukūrė mąstantį

Na pagal biblijina dievo idėja tu ir nelabai turėtum būti mąstantis, nes vis gi Adomą ir Ievą paragavus žinių ištiko nekoks likimas.

Kiek skaičiau biblijos, tai susidarė toks įspūdis, lyg skaityčiau kažką panašaus į stebuklinę pasaką.

global3.memecdn.com/philosoraptor-if-bibles-were-at-the-library_o_695819.jpg

Šiaip aš tokiu dalyku kaip žmonių sugalvotas dievas netikiu, nes kažkaip kvailai atrodo, kad dievas yra kažkoks žmogus danguje ir jis kažkam pasirodė(that dude was high as fuck).

Vis tiek kažkokia "aukštesnioji" būtybė turėtų egzistuoti arba kaip tik neegzistuoji, kad galėtų egzistuoti (lol), nežinau kaip dabar šitai paaiškinti ir šiaip tai turėtų būti kažkas ko neturėtų būti kažkas neįmanoma. O šiaip, kad ir dievas sukūrė visatą, vis tiek gaunasi paradoksas, nes to dievo niekas nesukūrė, tada jis tiesiog turėjo atsirasti iš nieko, bet ir niekas turėtų būti kažkas, kad kažkas būtų, žodžiu einu miegoti, nes jau kažką pradėjau pjauti. www.ragnatales.mmotales.com.br/forum/images/smilies/icon_pokerface.gif

hercule
#3 Spausdinti pranešimus
parašyta 2012-12-03 01:11:19
Vartotojo avataras

Sajanas

Poizun parašė:
O šiaip, kad ir dievas sukūrė visatą, vis tiek gaunasi paradoksas, nes to dievo niekas nesukūrė, tada jis tiesiog turėjo atsirasti iš nieko, bet ir niekas turėtų būti kažkas, kad kažkas būtų, žodžiu einu miegoti, nes jau kažką pradėjau pjauti.

Jo, šitas dalykas man belenkiek nervų išgraužė - jeigu ir dievą kažkas sukūrė, nes kad jo niekas nesukūrė kaip ir nelabai įmanoma, gaunasi infinity loop, kad kažkas sukūrė visatą, kurį sukūrė kažkas, kurį sukūrė kažkas... ir taip be galo. O gal taip ir yra, nes jei laikas gali būt begalinis ir pirmyn ir atgal, tai kodėl ir kitokie dalykai negali būt begaliniai, šiuo atveju kūrėjai?

painūs dalykai, kai giliau pagalvoji :/

Poizun
#4 Spausdinti pranešimus
parašyta 2012-12-03 14:08:51
Vartotojo avataras

Namekas

painūs dalykai, kai giliau pagalvoji :/

Su tokiais galvojimais galima ir išprotėti, ypač kada pradedi galvoti apie begalybę.

LNX
#5 Spausdinti pranešimus
parašyta 2012-12-03 14:40:02
Vartotojo avataras

Sajanas

Įstojo: 23.11.10

Poizun parašė:
O šiaip, kad ir dievas sukūrė visatą, vis tiek gaunasi paradoksas, nes to dievo niekas nesukūrė, tada jis tiesiog turėjo atsirasti iš nieko, bet ir niekas turėtų būti kažkas, kad kažkas būtų, žodžiu einu miegoti, nes jau kažką pradėjau pjauti. www.ragnatales.mmotales.com.br/forum/images/smilies/icon_pokerface.gif

Žinai toks klausimas mane kamuoja šiuo metu beveik kiek vieną dieną , nes tai yra labai painus dalykas, mano nervus taip pat išgružė, kai pagalvoji, atrodo galva sprogs
NES JUK TAS NIEKAS PATS TURI KAŽKAIP ATRODYT IR JIS PATS TURĖJO ATSIRASTI , TAI KAS GI BUVO PRIEŠ TĄ NIEKĄ?
KAIP ĮSIVAIZDUOTI BEGALYBĘ??
žodžiu balamutų balamutas...
www.renders-graphiques.fr/image/upload/moyen/Sangoku_vegeta_goku_super_saiyen__guerrier_dragon_ball_.png

Yorumi
#6 Spausdinti pranešimus
parašyta 2012-12-03 15:15:36
Vartotojo avataras

Sajanas

Įstojo: 28.04.11

Aš esu krikščionis. Man tinka krikščionių tikėjimas, Dievo įsakymai. Gal Dievo ir nėra (Nors aš ir tikiu, kad yra) , bet juk gyvendami taip kaip liepia krikščionių tikėjimas padarome pasaulį gerą gyventi žmonėms. Apie tokius žmones, kurie prievarta teigia kitiems savo įsitikinimus, galiu pasakyti, kad jie nėra tikri krikščionys. Juk keikvienas esame skirtingi. Toliau.
Bet kuris tikėjimas teigia, jog reikia visus mylėti. O kai kurie žmonės tos meilės paprasčiausiai netenka. Todėl, daugeliui nuo senovės reikalingas Dievas, pasiguosti, mylėti, gerai ir laimingai gyventi. Bet niekas dar neįrodė nei, kad Dievas yra, nei, kad jo nėra. O dėl pasakos, kaip apibūdinai bibliją, tai, kaip biblija sakė, palaiminti tie, kurie tiki nematę. ;D
Dabar dėl visatos atsiradimo. Čia vėlgi yra beprasmė diskusija. Juk nepateiksi įrodymų ir nepasakysi, kaip ji atsirado. Galima nebent spėlioti...Kai kurių dalykų žmogus kol kas nesupranta. Bet aš tikiu, kad viskam kažkada buvo pradžia. Nors ir sunku tai suprasti...O įrodyti, kaip sakiau, kad esi teisus ar ne, neįmanoma.
Na į Dievą tikriausiai tikiu, kadangi nuo mažens esu taip mokomas, mane vedė į bažnyčią. Religija man netrukdo priešingai - padeda įgauti jėgų , kai meldžiuosi, religija padeda tapti geresniu žmogumi. Savo įstikinimų niekam nekišu, tačiau, jeigu kas nors domisi, mielai papasakojiu plačiau, kiek žinau pats. Kiekvienas esame skirtingi ir pasirenkame savo kelią, kuris mums patinka ir tinka. O šiaip tai , kad Dievas yra tikiu dar dėl to, nes pasitaiko stebuklų kai meldiesi ir šiaip... Nu žodžiu.
Iš tikrųjų, čia galima rašyt ir rašyt. Bet baigsiu. Savo nuomonę pasakiau, kuo tikiu ir kodėl tikiu.
Redagavo Yorumi 2012-12-03 15:17:58
foto.terpe.lt/inkelti/20150801/i11_variantas.jpg

hercule
#7 Spausdinti pranešimus
parašyta 2012-12-03 16:08:25
Vartotojo avataras

Sajanas

bet juk gyvendami taip kaip liepia krikščionių tikėjimas padarome pasaulį gerą gyventi žmonėms.

Na, kiek žinau iš istorijos, krikščionybė europoje toli gražu darė ne gerą. Gal ir nekariavo vienas prieš kitą, tačiau su kitaminčiais nelabai gražiai elgėsi.

Todėl, daugeliui nuo senovės reikalingas Dievas, pasiguosti, mylėti, gerai ir laimingai gyventi.

Kaip sakiau nenoriu nieko nei teigti nei neigti, tačiau man čia panašiau į psichologinį dalyką, kažką panašaus į placebą, pvz jei tu sirgtum sunkia liga ir tau įrodytų, kad tavo skalbimo mašina turi gydomojų galių, tai labai tikėdamas ir kiekvieną dieną prašydamas tos mašinos galėtum savo ligą išgyditi. Aišku, pasveikai ne mašinos dėka ,o dėl to, kad tikėjai, jog tau darosi geriau. Tas pats ir su tikėjimu - daug žmonų atiduoda savo širdis Dievui ir tiki, kad jiems nuo to geriau gyventi. Jie taip tiki, kad dėl to pačio efekto jie pradeda jaustis gerai.

Dabar dėl visatos atsiradimo. Čia vėlgi yra beprasmė diskusija. Juk nepateiksi įrodymų ir nepasakysi, kaip ji atsirado. Galima nebent spėlioti...Kai kurių dalykų žmogus kol kas nesupranta.

O iš kur žinai, kad nieko neįrodysi? Jei žmonės nebūtų bandę spręsti neįmanomų dalykų, kaži ar dabar sedėtume prie PC ir diskutuotume. Gal ir tokios diskusijos toli nenuves, bet palikti tos temos užmarštyje tikrai nedėrėtų.

O šiaip tai , kad Dievas yra tikiu dar dėl to, nes pasitaiko stebuklų kai meldiesi ir šiaip... Nu žodžiu.

Pati įdomiausia dalis, nepalik tiesiog numesdamas kažkokį "nu žodžiu" :D kokių ten stebuklų tau pasitaikė?

Yorumi
#8 Spausdinti pranešimus
parašyta 2012-12-03 16:40:58
Vartotojo avataras

Sajanas

Na, kiek žinau iš istorijos, krikščionybė europoje toli gražu darė ne gerą. Gal ir nekariavo vienas prieš kitą, tačiau su kitaminčiais nelabai gražiai elgėsi.

Na taip. Tačiau krikščionybė sako, kad reikia elgtis gerai, gyventi dorai ir t.t. Taigi, ar tuos žmones galima laikyti krikščionimis? Nes juk krikščionys taip nesielgia. Vadinas, galima daryti išvadą, kad jie tik plėšikai ir žmogžudžiai prisidengentys krikščionybe. O ne krikščionys.

Kaip sakiau nenoriu nieko nei teigti nei neigti, tačiau man čia panašiau į psichologinį dalyką, kažką panašaus į placebą, pvz jei tu sirgtum sunkia liga ir tau įrodytų, kad tavo skalbimo mašina turi gydomojų galių, tai labai tikėdamas ir kiekvieną dieną prašydamas tos mašinos galėtum savo ligą išgyditi. Aišku, pasveikai ne mašinos dėka ,o dėl to, kad tikėjai, jog tau darosi geriau. Tas pats ir su tikėjimu - daug žmonų atiduoda savo širdis Dievui ir tiki, kad jiems nuo to geriau gyventi. Jie taip tiki, kad dėl to pačio efekto jie pradeda jaustis gerai.

Hmh... Pirma, manau, kad niekas niekada netikėtų į skalbimo mašiną. Nebent pagonys... Na, o tie kurie tiki į Dievą... Ką gali žinoti? Gal jiems, kaip tu sakai, padeda vien mintys? O gal Dievas iš tikrųjų yra ir suteikia jiems jėgų? Nežinia.

O iš kur žinai, kad nieko neįrodysi? Jei žmonės nebūtų bandę spręsti neįmanomų dalykų, kaži ar dabar sedėtume prie PC ir diskutuotume. Gal ir tokios diskusijos toli nenuves, bet palikti tos temos užmarštyje tikrai nedėrėtų

Na taip, gal kada nors. Žmonės evoliuconuoja, bet... Jei kada nors ir pavyks ištirti , kaip atsirado visata , tai nebent po daaaauug metų. Juk dabar net paklausus protingiausio mokslininko, kažin ar jis tau pasakytų iš kur atsirado visata. Net nežinotų nuo kur pradėti, manau. Nes tai kol kas ne žmogaus protui. Vėliau... Tačiau dabar viskas ką galime daryti spėlioti ir diskutuoti.

kokių ten stebuklų tau pasitaikė?

Įvairių. Tačiau didžioji dalis ne man - o pažįstamiems (galit tikėt , galit ne). Pavyzdžiui - Vienas mano pažįstamas žmogus, kaip jau kažkur minėjau, buvo narkomanas, alkoholikas, nu žodžiu žiaurus žmogus buvo. Bet pradėjo melstis, atrado reiligją ir pasikeitė. Nors jau atrodė, kad jis niekad nepasikeis. Ir taip tiesiog iš niekur. Viena moteris (Mamos pažįstama) sirgo labai sunkia liga. Lygtais vėžys jai buvo stubure, tiksliai neatsimenu. Ji jau atrodė mirs, tačiau meldės, meldės tikėjo ir vieną dieną nuėjus pas daktarus, jie pamatė, kad vėžio nebeliko. Tiesiog išnyko. Neįmanoma. O visgi, tiesa. Galų gale kiekviena diena juk stebuklas. :) Pradėkim nuo to, kad nesimokęs gauni 10 iš sunkaus kontrolinio, juk visko būna. ;D
Redagavo Yorumi 2012-12-03 16:43:17

FaNas
#9 Spausdinti pranešimus
parašyta 2012-12-03 16:57:43
Žemietis

Įstojo: 28.09.10

hercule parašė:
Kiek skaičiau biblijos, tai susidarė toks įspūdis, lyg skaityčiau kažką panašaus į stebuklinę pasaką.

Biblijos nereikia suprasti pažodžiui. Biblijoje buvo norima viską tik perteikti taip, kad žmonės galėtų tai suprasti. Pvz. Dievas sukūrė pasaulį per šešias dienas. Tai nereiškia, kad pasaulis buvo sukurtas per šešias dienas, tai reiškia, jog Dievas kūrė pasaulį laiku.

hercule parašė:
Jo, šitas dalykas man belenkiek nervų išgraužė - jeigu ir dievą kažkas sukūrė, nes kad jo niekas nesukūrė kaip ir nelabai įmanoma, gaunasi infinity loop, kad kažkas sukūrė visatą, kurį sukūrė kažkas, kurį sukūrė kažkas... ir taip be galo. O gal taip ir yra, nes jei laikas gali būt begalinis ir pirmyn ir atgal, tai kodėl ir kitokie dalykai negali būt begaliniai, šiuo atveju kūrėjai?

Be erdvės- nėra laiko.

Zarbon 222
#10 Spausdinti pranešimus
parašyta 2012-12-03 17:00:55
Kaiokenas

Įstojo: 16.10.12

Visiskai pritariu Nexo,negi manote kad viskas susikure is kazkokio sprogimo,o jeigu issivysteme is bezdzioniu,tai kodel ju dar liko? :D

FaNas
#11 Spausdinti pranešimus
parašyta 2012-12-03 17:07:51
Žemietis

Zarbon 222 parašė:
Visiskai pritariu Nexo,negi manote kad viskas susikure is kazkokio sprogimo,o jeigu issivysteme is bezdzioniu,tai kodel ju dar liko? :D

O kodėl visos žmogbeždžionės turėjo evoliucionuoti?

Patarčiau pasidomėti teistiniu evoliucionizmu, t.y. Dievas sukūrė tam tikras taisykles, dėsnius, o pagal jas viskas vystėsi toliau (Didysis sprogimas, evoliucija ir pan.).

Poizun
#12 Spausdinti pranešimus
parašyta 2012-12-03 17:27:32
Vartotojo avataras

Namekas

o jeigu issivysteme is bezdzioniu,tai kodel ju dar liko?

Nes žmonių ir dabartinių beždžionių protėviai buvo tie patys, tačiau kažkurioje dalyje atsiskyrė evoliucijos dalias ir taip atsirado žmonės ir dabartinės beždžionės.

Dievas sukūrė tam tikras taisykles, dėsnius, o pagal jas viskas vystėsi toliau (Didysis sprogimas, evoliucija ir pan.).

Tai atrodo lyg faktas, tačiau dievas nėra faktas, nei big bang nėra faktas.

Ir šiaip krikčionybė nėra pats pirmas dalykas kuri bandė aiškinti pasaulio atsiradimą, ir iš esmės nelabai daug kuo skiriasi nuo senesnių religijų.

D_B
#13 Spausdinti pranešimus
parašyta 2012-12-03 17:29:57
Vartotojo avataras

Super Administratorius

You were wrong my friend.

Definitely wrong.

O save aš greičiausiai priskirčiau prie ateistų, bet kažkuria dalimi linkstu ir prie agnosticizmo. Šiaip anksčiau save kaip tik labiau laikiau agnostike, bet lygiai iki to momento, kol gavau pakalbėti ta tema univere su filosofijos dėstytoju, ir jis paklausė - o jūs, agnostikai, ar nemanote, kad esate tik demagogai? Kalbėti galima daug, bet ar yra prasmė kalbėti, jeigu iš anksto jūs nusistatote, kad pasakyti NETURITE KĄ? Todėl aš vistik nusprendžiau persimesti prie tų, kurie turi tam tikrą konkretų požiūrį ir be reikalo nepilstyti iš tuščio į kiaurą. Ir tas mano konkretus požiūris ir yra ateizmas su panteizmo priemaišomis. Išties kartą neblogai pasilinksminau knygyne, kai atsivertusi koraną pamačiau pirmą sakinį neaiškia kalba su išnaša, kad šie žodžiai yra suprantami tik Dievui xD Žodžiu, bet kokia iš religijų man nėra nei kiek priimtina, ir kas keisčiausia - aš visai ir prijaučiu daugeliui religinių ideologijų (nekerštauk, nežudyk, nevok, na ir panašiai). Kitaip tariant, religija BENDRAI pagal mane yra visai neblogas dalykas - bet - žmonės jau išaugo iš Biblijos. Išaugo moraliai, kartu su civilizacijos atsiradimu. Tokią knygiūkštę buvo galima pakišti kaimo žmogui prieš du amžius, ir taip, jis gyventų pagal Biblijos taisykles, bijodamas atpildo (o kartais (!) ir dėl sąžinės graužaties) – ir taip buvo žymiai geriau, negu leisti vystytis anarchijai. Tačiau šiuolaikinio žmogaus taip paprastai bažnytinėmis tiesomis nepapirksi - mes jau linkę labiau mąstyti, analizuoti. Be to, Biblija kupina diskriminacijos: rasinės, seksualinės, tautinės. Mums (bent jau išsivysčiusioms šalims) taip yra jau praeitas etapas. Juolab, tikintieji, nepamirškite, kad pagal tuos pačius koranus/biblijas - jūs visi esate Dievo vergai. Na, o manęs asmeniškai ši perspektyva nei kiek netraukia.
O kas liečia grynai mano požiūri, jis yra labai paprastas - viską kada nors sužinosim. Ir aš šiuo atveju tikiu tik mokslo progresu. Ateis laikas, išsivystys tehnologijos, nusikasim iki pat pamatų. O begalybe aš netikiu. Pasibaigs atomai, pasibaigs ir visata. Problems? xD O tuštuma tam ir yra tuštuma, kad jos nereikėtų paisyti ir į ją gilintis. Žodžiu, aš esu linkusi viską supaprastinti (nors aišku ateina į galvą ir tokios mintys, kaip antai kolegoms virš manęs pasirašiusiems, bet aš jas veju lauk - reikia eiti nuo paprastesnio link sudėtingo, o ne atvirkščiai). O kokia prasmė bandyti sužinoti, kas yra už visatos, jeigu iki net evoliucijos iki galo įrodyti dar nesugebėjome?
Na, ir dar šiek tiek beletristikos :su: Būtų Dievas - būtų sąžiningumas (net budistai jį turi kaip pagrindą, o juk tai kaip ir nėra religija). O kol jo nėra (o jo tikrai nėra) - atsisakau tikėti į bet ką, kas atseit valdo visą žmoniją ir mūsų protus. Iš to seka: netikiu stebuklais, netikiu stebuklingais išsigydymais, atvirtimais. Tiesiog mes dar nesame ant tiek pažengę, kad galėtume viską įvertinti objektyviai. O jeigu negalime ir nurašome viską Dievulio valiai - na ką gi, perkūno irgi kažada kaip Dievo rūstybės bijojome...
Redagavo D_B 2012-12-03 17:37:51
"It’s too bad that stupidity isn’t painful." A. LaVey

MisterSmith
#14 Spausdinti pranešimus
parašyta 2012-12-03 17:35:21
Vartotojo avataras

Pradedantysis

Įstojo: 29.10.12

Labai senai, kai žmonės nebeturėjo kuo tikėti, sugalvojo kažkokį stebukladarį, kuris pildo norus. Jis buvo pavadintas Dievu. Jei jis pildo norus, vadinasi, jis gali bet ką. Tai buvo pavadintas ir visagaliu. Pradėjo galvoti, kad jis sukūrė dangų ir žemę. -bla bla bla- Vėliau atsirado mokslas. Kuris įrodė, kad nifiga tas Dievas nesukūrė, nebent jis pats norėjo, kad taip viskas susistatytų. Kas man atrodo nelogiška.

Pagal mano teoriją, viskas prasidėjo nuo didžiojo sprogimo ir tai, ką bando įrodinėti mokslas.

Paimkim ateivius. Nebūtų nuostabu, jei jie atskridę ir angliškai prabiltų -atvykome su taika-, o žmonės juos palaikytų Dievais. Nes mat jie yra protingesnės būtybės už mus.
Redagavo MisterSmith 2012-12-03 17:46:58

FaNas
#15 Spausdinti pranešimus
parašyta 2012-12-03 17:56:26
Žemietis

MisterSmith parašė:
Labai senai, kai žmonės nebeturėjo kuo tikėti, sugalvojo kažkokį stebukladarį, kuris pildo norus. Jis buvo pavadintas Dievu. Jei jis pildo norus, vadinasi, jis gali bet ką. Tai buvo pavadintas ir visagaliu. Pradėjo galvoti, kad jis sukūrė dangų ir žemę.

Nuo Dievo mokslas ir prasidėjo.

MisterSmith parašė:
Vėliau atsirado mokslas. Kuris įrodė, kad nifiga tas Dievas nesukūrė,

Mokslas dar dabar negali įrodyti, jog Dievo nėra.

MisterSmith
#16 Spausdinti pranešimus
parašyta 2012-12-03 18:04:45
Vartotojo avataras

Pradedantysis

Įstojo: 29.10.12

FaNas parašė:

Taip. Negali. Bet man labai įdomiai atrodo tas variantas, kad žmonės susigalvojo tai, ko nėra matę ir girdėję. Tai būtų tas pats, kas susigalvot savo įsivaizduojamą draugą. Kuriuo tu tiki. Ir
1) Tave įmeta į psychine.
2) Jei atsiranda daugiau tikinčių juo, atsiranda nauja religija.

Poizun
#17 Spausdinti pranešimus
parašyta 2012-12-03 18:15:05
Vartotojo avataras

Namekas

nęsame " Angelėliai " Kurie nėra blogo padarę.

Angelai yra dievo kariai, jie jau nėra tokie geručiai kaip visiems atrodo.

Ir vice versa.

FaNas
#18 Spausdinti pranešimus
parašyta 2012-12-03 19:35:25
Žemietis

MisterSmith parašė:
Bet man labai įdomiai atrodo tas variantas, kad žmonės susigalvojo tai, ko nėra matę ir girdėję.

O tai kaip tada su Jėzumi?

S_B parašė:
Aš krikščionis

Daugelis žmonių skelbiasi esą yra krikščionys. Bet ar jie sekmadieniais vaikšto į bažnyčią, laikosi visų krikščioniškų tradicijų?

S_B parašė:pradėjau tikėti , ir Dievu, ir, kad Dievas sukūrė žmones

Dievu (ar dievais) tiki ir dauguma kitų religijų.
Redagavo FaNas 2012-12-03 19:35:57

Yorumi
#19 Spausdinti pranešimus
parašyta 2012-12-03 19:44:05
Vartotojo avataras

Sajanas

Be to, Biblija kupina diskriminacijos: rasinės, seksualinės, tautinės.

Wut? :S Šito negirdėjau. ;D O jei rimtai, tai nors ir yra biblijoj žiaurių dalykų, tačiau juose yra prasmė, pamokymai, kad nekartotume žmonių klaidų.

Juolab, tikintieji, nepamirškite, kad pagal tuos pačius koranus/biblijas - jūs visi esate Dievo vergai.

Cha, jei toki vergai, kad melsdamiesi ir tikėdami į Dievą geriau, tvirčiau jaučiamės, jei manai, kad tai vergavimas, tai nematau tame nieko blogo.

Būtų Dievas - būtų sąžiningumas

O tai dabar nėra sąžiningumo? xD Manau, tikri krikščionys yra, kaip jau nežinau kiek kartų minėjau, geri ir tuo pačiu sąžiningi.

Vėliau atsirado mokslas. Kuris įrodė, kad nifiga tas Dievas nesukūrė

Ką? Kaip įrodė? Pateik bent vieną įrodymą. :)
Redagavo Yorumi 2012-12-03 19:45:22

Poizun
#20 Spausdinti pranešimus
parašyta 2012-12-03 20:10:07
Vartotojo avataras

Namekas

Wut? :S Šito negirdėjau. ;D O jei rimtai, tai nors ir yra biblijoj žiaurių dalykų, tačiau juose yra prasmė, pamokymai, kad nekartotume žmonių klaidų.

Nope, pats dievas yra seksistas.

Daugelis žmonių skelbiasi esą yra krikščionys. Bet ar jie sekmadieniais vaikšto į bažnyčią, laikosi visų krikščioniškų tradicijų?

Tai čia maždaug ar jie dievo vergai?

O tai kaip tada su Jėzumi?

images5.fanpop.com/image/photos/25700000/Raptor-Jesus-the-no-life-club-25785940-610-488.jpg

peršokti į forumą:
Rekomenduok mus google'i
Paieška

Puslapio šaukykloje prašome neviešinti informacijos apie pastarojo mėnesio serijas.
Šaukykla
Kad rašytum, turi prisijungti..

ghetsis  
04.08.20 13:04
Baigiau Utenos „Saulės” gimnaziją. ANYTHING IS POSSIBLEEEEEEEEE!

emi51b  
02.08.20 12:22
Panašu, kad šio tinklalappio pandemiija didesnė nei realiai šalyje.

ghetsis  
27.07.20 20:57
Mldc kada eisim kartu ziureti nauja Baciuli ir Ramanauska

Last  
17.07.20 02:38
Be vilko tai tik grandinės :(

ghetsis  
05.07.20 21:01
Dabar puslapis labai apleistas :/ ka pamenu ten ant gala 2019 parasydavo gal kas diena ar dvi kazka daba nk :/ nu

Narių Apklausa
Ar stebite mūsų veiklą Facebooke?

Taip

Ne

Kad galėtum balsuoti, turi prisijungti.

Rezultatas
Komentarai : 7
Archyvas